Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 21:55 Bu haber 2088 kez okundu
 
Bingöl’de 2018-2019 eğitim öğretim yılı koordinasyon toplantısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi

Bingöl’de 2018-2019 eğitim öğretim yılı güvenlik tedbirlerinin görüşülmesi koordinasyon toplantısı yapıldı.

Bingöl Valiliği toplantı salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Bingöl Valisi Ali Mantı, 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi okul güvenliği, servisler, okullardaki güvenlik kamerası ve uyuşturucu madde ile mücadele konularının görüşülmesi amacıyla bir araya geldiklerini söyledi. Bingöl’de ve Türkiye genelinde huzurlu, rahat ve güvenli bir eğitim yılının olmasını amaçladıklarını belirten Mantı, şunları söyledi:

“Özel’de Bingöl’ümüzde, genelde de Türkiye’mizde huzurlu, rahat ve güvenli bir eğitim öğretim yılının gerçekleşebilmesi için tüm muhatapların elinden gelen herşeyi yaparak, güzel bir şekilde bu yılki eğitim öğretimi ülkemize, milletimize yaraşır ve yakışır bir şekilde tamamlamak istiyoruz. ülkemizin geleceğine emanet edeceğimiz çocukların, hak, hukuk, adalet içerisinde eğitim kurallarına yatkın, ahlaklı, ülkesini, milletini seven, nesline hizmet eden nesiller yetiştirmesi amacıyla bir araya geliyoruz. Eğitim öğretimin başlamasından önce, varsa problemleri, sorunları hep beraber çözmeye gayret edeceğiz. Bugünkü temel konumuz okul güvenliği, servisler, okullardaki güvenlik kamerası sistemi ile ilgili yapılan ve yapılacak olanlardır. Bir de ülkemizde hızla yayılan uyuşturucu madde kullanımı ile ilgili Bingöl’deki mevcut durumumuz ve bundan sonra alınması gereken tedbirleri konuşacağız”

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ise, İl Genelindeki tüm okullarda öğrencilerin iyi bir eğitim alması, ailelerin de huzurlu olması amacıyla tedbirler aldıklarını söyledi.

Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Levent Okyay da, birinci öncelik derece ilkokullar ile birinci ve ikinci öncelik dereceli ortaokul ve liselerde sabit okul kolluk görevlilerinin sabah saat 08.00 ila okul kapanış saatine kadar okulda görevli olacağını söyledi.

Merkezdeki tüm okullarda ‘Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi’ ile öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde ekiplerin görev yapacağını açıklayan Okyay,

“Bingöl merkezde bulunan toplam 84 okula her okulu kapsayacak şekilde 62 personel görevlendirilmesi yapılmıştır. Okulların bulunduğu mahalleler değerlendirilerek, toplam 16 ekip tüm okulları kapsayacak şekilde görevlendirildi. Çocuk Şubesinde yapılan toplantıda 16 okul üçüncü, 4 okul dördüncü, 1 okul ikinci derece ve 63 okulda diğer okul olarak değerlendirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı