Haber Detayı
21 Haziran 2018 - Perşembe 09:29
 
“1-1-1 iyi olur”
Bingöl’deki gazetecilerle bir araya gelen İYİ Parti Bingöl Milletvekili adayı Kazaım Ataoğlu, 1-1-1’lik seçim sonucunun Bingöl’ün iyiye gideceğine işaret olacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“1-1-1 iyi olur”

24 Haziran’da yapılacak Milletvekili seçimi öncesi bir kafede İYİ Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa ile birlikte kentteki gazetecilerle bir araya gelen İYİ Parti Bingöl Milletvekili Adayı Kazım Ataoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

“BİRAZ DAHA ZAMAN OLSAYDI, HERŞEY DAHA FARKLI OLURDU”

Seçim kararının verilmesinin ardından başlayan aday adaylığı süreci ve adayların belirlenmesinden sonraki sürecin çok kısıtlı olduğunu ve bundan dolayı seçmenlerle çok fazla buluşma şansı bulamamaktan yakınan Ataoğlu, “Bu süreç bize bir avantaj sağlamadı. Biraz daha süremiz, zamanımız olsaydı çok daha farklı olurdu. Çünkü, istediğim şekilde çalışma yürütemedik, seçmenlerle çok fazla görüşme şansımız olmadı. Herkese ulaşma çabasına girdik. Tabi biraz daha zamanımız olsaydı, her şey çok daha farklı olurdu” dedi.

“1-1-1’LİK SONUÇ BİRÇOK ŞEYİN BAŞLANGICI OLUR”

24 Haziran’da yapılacak milletvekili seçiminde Bingöl’de 1-1-1’lik sonucun bir çok şeyin başlangıcı olacağını savunan Ataoğlu, şöyle dedi: “1-1-1’lik sonuç bir çok şeyin başlangıcı, iyi şeylerin başlangıcı olur. 1-1-1 olursa bana göre, Bingöl’ün iyiye gittiğinin bir işareti olur. Bana göre, tabular yıkılacak, adalet duygusu öne çıkacak, hak, hukuk duygusu öne çıkacak. 1-1-1 olduğu zaman Bingöl’deki haksızlıkları, hukuksuzlukları, adaletsizlikleri parlamentoya taşıma imkanı olacak, Bingöllü bu fırsatı yakalayacak. İktidar nasip olursa, bir kere hizmet konusunda da Bingöl çok karlı çıkacak. Ben çıraklık ve kalfalık dönemini atlattım, şuan ustalık dönemi yaşıyorum. Ben o ikisini geçtim. İktidar olursak, iyi bir usta olarak işe başlayacağım, işi öğrenmek durumunda olmayacağım, işi biliyorum. Dolayısıyla iyi bir usta olarak, iyi bir hizmet vereceğime inanıyorum. İktidarda olsak, muhalefette olsak o bildiri çerçevesinde ben veya başkaları, daha iyi olur diye düşünüyorum. Bu bakımdan 1-1-1’in Bingöl’e faydası olacağını düşünüyorum”

“BİZ İKTİDAR OLURSAK, BEN DAHA İYİ HİZMET EDECEĞİM”

Seçimde İYİ Partinin iktidara gelmesi durumunda kendisinin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan daha iyi hizmet edeceğini ileri süren Ataoğlu, şöyle devam etti: “Bizimki ‘Millet İttifakı’ Cevdet Bey’in içinde bulunduğu ise, ‘Cumhur İttifakı’ muhtemelen iktidara ya biz geleceğiz, yada onlar gelecek. Biz gelirsek, ben daha iyi hizmet edeceğime inanıyorum. Cevdet bey biraz görüldü, aşağı yukarı 7 yıldır başbakan yardımcılığı dahil, aramızdaki fark bu ve ben bundan dolayı daha iyi hizmet edeceğime inanıyorum.”

“BİNGÖL’DE, TÜRKİYE’DE KENARA İTİLMİŞ”

İYİ Partinin iktidara gelmesi durumunda bir çok şeyin yerli yerine oturtulacağını ifade eden Ataoğlu, Bingöl’ün ve Türkiye’nin kenara itildiğini ileri sürdü.

Adalet duygusu, demokrasi anlayışı gibi kavramların çok önemli şeyler olduğunu anlatan Ataoğlu, “Ben, Bingöl’de ve Türkiye’de kenara itilmiş, unutulmuş, birçok kavram var. Ben evvela bunların yerli yerine oturtulacağına inanıyorum. Adalet duygusu, demokrasi anlayışı, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrımının hata bir anayasal güvence içerisinde yerli yerine oturtulması, bunlar çok önemli şeylerdir. Ekmek kadar, su kadar önemli şeylerdir. Eğer bunları yerli yerine oturtursanız, birçok şey kendiliğinden yerli yerine oturur. Tabi bunun içerisinde en başta hizmet var. Bizim iktidara gelmemiz halinde bu kavramları yerli yerine oturtacağız. Bu kavramlar çok zedelemiş, mesela adalet diye bir şey yok. Memlekette ne hak, ne adalet, ne hukuk hiçbiri yok. Bunların olmadığı yerde başka birşeyi konuşmanın anlamı var mı? Bir kere bu değerlerin, bu kavramların yerine oturması lazım.

Bingöl teveccüh gösterip bizi seçerse, bu kavramlar değer kazanır. Bunlar unutulmuş. 16 yıldır bizi yönetenler, gün geçtikçe bizi bu değerlerden uzaklaştırmış. Eleştiremiyorsunuz, öyle bir Türkiye olmaz. Demokrasilerde olması gereken bir çok şey maalesef kenara itilmiş” ifadelerini kullandı.

“KORKU DAĞLARI SARMIŞ”

Seçim çalışmaları kapsamında köy köy, ilçe ilçe gezdiğini anlatan Ataoğlu, “Karlıova’nın en ücra köyünde yaşayan bir vatandaş, korkudan bahsediyor. Niye biliyormusunuz? Ya bir kardeşi, ya bir oğlu, ya bir kızı devletin bir kurumunda çalışıyor, ona bir zarar gelmesin diye, kendi düşüncesini ifade etmekten insanlar korkuyor. Bir devlet memuru bir twiter atmış, ‘Bence seçimin sonucu 1, 1, 1 olur demiş’ senmisin bunu diyen adamı görevden almışlar. Böyle bir şey olabilir mi? Korku dağları sarmış. Bunlar doğru değil” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “1-1-1, iyi, olur”,
Yorumlar
Haber Yazılımı