Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 00:21 Bu haber 2139 kez okundu
 
10 ayda 22 bin kişi ziyaret etti
Bingöl’ün Solhan ilçesinde bulunan Turna Gölü'ndeki yüzen adalar, 2018 yılının ilk 10 ayında 22 bin 417 kişi ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
10 ayda 22 bin kişi ziyaret etti

Bingöl’ün en önemli turizm alanlarından biri olarak kabul edilen Solhan İlçesi Hazarşah Köyü Göl Mezrasındaki Turna Gölü'ndeki yüzen adalar, 2017 yılı sonu itibariyle toplam 19 bin 655 kişi ziyaret etti.

Bingöl Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Aslan Maç, 2018 yılının ilk 10 ayında da Yüzanayı 22 bin 417 kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

Yüzen adaların her geçen yıl daha fazla ziyaretçi ağırlamasının son derece önemli olduğunu ifade eden Maç,

“Yılsonuna kadar bu rakamın 25 bini aşmasını hedefliyoruz. İlçeye bağlı Hazarşah köyü Göl mezrasında bulunan ve Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğünce tabiat anıtı ilan edilen yüzen adaları, hem yurt içinden, hem de yurt dışından ziyaretçiler ziyaret ediyor”

İl Kütür kütür ve Turizm Müdürü Kasım Barman ise, yapılan tanıtımlarla ziyaretçi sayısında önemli bir artışın olduğuna işaret etti.

Yapılacak yeni çalışmalarla 2019 yılında ziyaretçi sayısının 30 binin üzerinde olmasını beklediklerini söyleyen Barman,

“Yüzen adalar, Bingöl’ün en önemli turizm cazibe merkezi olarak kabul ediliyor. Bingöl’ün tanıtımında da ciddi bir etkisi var. Önümüzdeki dönemler için daha iyi çalışalar yapılacak ve bununla birlikte ziyaretçi sayısında da önemli bir artış bekliyoruz. Aynı zamanda Hesarek kayak merkezi de Bingöl için önemli bir turizm mekanıdır. Burada yeni olmasına rağmen her yıl yüz binin üzerinde ziyaretçi ağırlıyor.” Dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 10, ayda, 22, bin, kişi, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı