Haber Detayı
26 Eylül 2022 - Pazartesi 16:01
 
11 OKUL YATIRIM PROGRAMINA ALINDI
İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, Bingöl’de 11 okulun 2022 yılı yatırım programına alındığını söyledi.
EĞİTİM Haberi
11 OKUL YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Bingöl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, eğitim yatırımları ile ilgili açıklama yaptı. Bingöl’de çocukların daha güzel ortamlarda eğitim almaları için yatırımların devam ettiğini belirten Yücel, “İlk önceliğimiz olan yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımızın daha modern eğitim kurumlarında eğitim almaları noktasında hem kullanım ömrünü tamamlayan okullarımızın yıkılarak yerine yenisinin yapılması hem de ihtiyaç olan bölgelerimizde yapılacak olan 11  modern okulumuz Bakanlığımızın 2022 yatarım  programına alınmıştır” dedi.

Yücel, şunları söyledi: “evlatlarımızın en iyi şartlarda eğitim almalarını istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmalarımız devam ediyor. Yeni yapılacak olan okullarımız önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete açılacak ve çocuklarımız bu yeni binalarda eğitim görecek inşallah.

Bakanlığımız tarafından 2022 yılı yatırım programına alınan 11 okulumuzun ilimize kazandırılması noktasında desteklerini esirgemeyen başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e, Valimiz Sayın Kadir Ekinci'ye, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Cevdet Yılmaz'a, İlimiz Milletvekili Sayın Feyzi Berdibek'e, ve emeği geçen herkese değerli katkıları için şükranlarımı sunuyor, Okullarımızın ilimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Okullarımızdan vatanını, milletini bilen ve seven, Milli, manevi değerleri benimsemiş, çağın tüm ilimleriyle bezenmiş, insanlığa katkı sunacak nice bilim insanlarının yetişmesini temenni ediyorum. Okullarımız, öğrencilerimize ve ilimize hayırlı olsun.”

Yatırım programına alınan okullar şunlar:

-Merkez Anaokulu (4 derslikli)

-Karaçubuk Köyü İlk/Ortaokulu (8 derslikli)

-İçmeler TOKİ İlkokulu (24 derslikli)

-Yamaç Ortaokulu (12 derslikli)

-Servi Şehit Ali Kalan YBO (16 derslikli)

-Karlıova 11 Mart İlkokulu (16 derslikli)

-Kalencik Ortaokulu (16 derslikli)

-Sudüğünü Köyü İlkokulu (12 derslikli)

-Atatürk İlkokulu (24 derslikli)

-Yenimahalle Anaokulu (4 derslikli)

-Hazarşah İlkokulu (12 derslikli)

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: 11, OKUL, YATIRIM, PROGRAMINA, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı