Haber Detayı
26 Ağustos 2021 - Perşembe 18:50
 
16. DOKTORA PROGRAMINA YÖK’TEN ONAY
Bingöl Üniversitesi bünyesinde 16. doktora programının açılması YÖK tarafından onaylandı
GÜNDEM Haberi
16. DOKTORA PROGRAMINA YÖK’TEN ONAY

Bingöl Üniversitesinin, Fen Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı (Disiplinlerarası) bünyesinde  ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ doktora programı açma talebi, Yükseköğretim Yürütme Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

Daha önce Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 10 olan doktora programlarının sayısı yeni açılan programla birlikte 11’e yükselirken, üniversitemizde toplam doktora programı sayısı da 16’ya yükseldi.   

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, son bir ay içerisinde 2’si doktora, 2’si yüksek lisans olmak üzere toplam 4 adet lisansüstü programa kavuştuklarını ifade ederek, yeni lisansüstü programların ilim dünyasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğretimde kaliteyi artırmak için yüksek lisans ve doktora programlarının açılması için yoğun çaba harcadıklarını belirten Çapak, “Öğretim alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gayemiz, üniversitemizin bilim dünyasına katkısını daha üst seviyelere taşımaktır. Üniversitemiz bünyesinde 5 enstitümüz bulunuyor. Bu enstitüler de 16’sı doktora, 42’si yüksek lisans olmak üzere toplam 68 programla lisansüstü alanda öğretime devam ediyoruz. Yeni açılan doktora programı ülkemizdeki 10 üniversitede bulunuyor. Biz bu alandaki 11. doktora programına sahip üniversiteyiz. Programın hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni açılan programla birlikte; Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 11, Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 3 ve Yaşayan Diller Enstitüsü bünyesinde 2 olmak üzere toplamda 16 doktora programı açılmış oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 16., DOKTORA, PROGRAMINA, YÖK’TEN, ONAY,
Yorumlar
Haber Yazılımı