Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 18:10
 
“18 ADAMIZ İŞGAL EDİLDİ SESLERİ ÇIKMADI”
İyi Parti İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 104 amiralin bildirisi ile ilgili “bu amiraller görevdeyken 18 adamız Yunan tarafından işgal edildi sesleri çıkmadı” ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
 “18 ADAMIZ İŞGAL EDİLDİ SESLERİ ÇIKMADI”

Emekli 104 amiralin gece yarısı bildirisi ile ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, “Bu generaller görevdeyken 18 adamız Yunan tarafından işgal edildi sesleri çıkmadı. Bugün siyasete yön vermeye çalışıyorlar. Bunun yeri sandıktır, siyasete yön verecek olan Türk milletidir” dedi.

Türkiye’de hâkim gücün millet olduğunu ifade eden Başkan Kızılboğa, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu amiraller görevdeyken 18 adamız Yunan tarafından işgal edildi sesleri çıkmadı. AKP-PKK ile masaya oturdu sesleri çıkmadı. PKK'lı teröristler elini kolunu sallayarak çözüm süreci denilen ihanet sürecinde dolaşırken sesleri çıkmadı. Bunlar bugün siyasete yön vermeye çalışıyorlar. Bunun yeri sandıktır, siyasete yön verecek olan Türk milletidir. Bu ülke darbeler ve darbeci zihniyetler yüzünden yanlış kişilerden medet umdu. Bugün böyle saçmalıkların bir daha olmasına izin vermeyeceğiz. Milletin tecellisi, silahtan üstündür. Yaptıkları şeyle Türk siyasetine zarar verdiler ve AKP’ye süre kazandırdılar. Siyaset yapacaksanız parti kurup, siyaset yapın. Bu şekilde kimseye parmak sallayamazsınız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “18, ADAMIZ, İŞGAL, EDİLDİ, SESLERİ, ÇIKMADI”,
Yorumlar
Haber Yazılımı