Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 21:11
 
2 bin 554 haneye 944 bin TL para cezası
Vatandaşlardan çöp dökme saatlerine uymalarını isteyen Barakazi, “Geçtiğimiz yıl belirtilen saatlere uymayan ve çevreyi kirleten 2 bin 554 haneye 944 bin TL idari para cezası kesildi” dedi.
GÜNDEM Haberi
2 bin 554 haneye 944 bin TL para cezası

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Daha Temiz Bir Bingöl” sloganıyla temizlik çalışmalarını yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Yücel Barakazi, çevrenin temiz tutulması konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

‘Temiz çevre, bilinçli toplum’ düsturuyla çalıştıklarını belirten Barakazi, şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günden beri temizlik işlerine ayrı önem verdik. Kurduğumuz ekiplerle titizlik içerisinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kentin temizliği belediye sorumluluğunda olduğu kadar vatandaşlarımızın da sorumluluğudur. Her birey çevresinden sorumlu olmalı ve en az belediye kadar hassas davranmalıdır. Ortak yaşam alanlarımızı birlikte korumalıyız. Çevreye karşı duyarlı olan her birey, yarının geleceği çocuklarımıza daha temiz bir Bingöl bırakmak için çaba sarf eden bireydir.”

Vatandaşların çöp dökme saatlerine riayet etmesi gerektiğini vurgulayan Barakazi, “Bütün vatandaşlarımızın çöp dökme saatlerine uyması gerekiyor. Bütün apartmanlarda çöp dökme saatlerine ilişkin bilgilendirici broşürler yer alıyor. Geçtiğimiz yıl belirtilen saatlere uymayan ve çevreyi kirleten 2 bin 554 haneye 944 bin TL idari para cezası kesildi. Saatlere uyulmadan dökülen çöpler, çevreye savrulmakta, çevre kirliliğine neden olduğu gibi insan sağlığı da zarar vermekte. Bütün vatandaşlarımızın çöp dökme saatlerine uyması gerekiyor. Bu anlamda belirlenen kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Daha temiz bir Bingöl için temizlik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2, bin, 554, haneye, 944, bin, TL, para, cezası,
Yorumlar
Haber Yazılımı