Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 00:08
 
“2018’de 536 hisse kurban bağışında bulunuldu”
İl Müftüsü Muharrem Genç, Bingöl’ün 2018 yılı vekâletle kurban bağışı kampanyasında, 536 hisse kurban bağışı ile ülke genelinde otuz altıncı sırada yer aldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“2018’de 536 hisse kurban bağışında bulunuldu”

Bingöl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle ‘Vekâletle Kurban Organizasyonu Tanıtım Toplantısı’ düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanı Hacı Bayram Gür, İl Müftüsü Muharrem Genç, ilçe müftüleri, merkez ve köylerde görev yapan din görevlileri ve Kur’an Kursları öğreticileri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Müftüsü Muharrem Genç, Bingöl’ün 2018 yılı vekâletle kurban bağışı kampanyasında, ülke genelinde otuz altıncı sırada yer aldığını söyledi. Bingöl’de 536 hisse kurban bağışı yapıldığını ifade eden Genç, çalışmalarından dolayı tüm din görevlilerine ve katkılarından dolayı kurban bağışında bulunan Bingöl halkına teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetler Daire Başkanı Hacı Bayram Gür ise, Türkiye Diyanet Vakfı’nın, Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte 1993 yılından bu yana vekâlet yoluyla kurban kesim programı düzenlediğini ifade ederek, Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın 1 Temmuz 2019 tarihinde yaptığı kurban tanıtım toplantısı ile kurban fiyatlarını kamuoyuna duyurduğunu bildirdi.

Daire Başkanı Hacı Bayram Gür, vekâleten kurban programının amacı, kurban satın alınması, vekâleten kurban programında ortak çalıştığımız kurumlar, kurban fiyatlarının belirlenmesi, kurban bağışlarının kabulü, bağış yöntemleri, kesim ve dağıtım yapılacak ülke ve bölgelerin belirlenmesi, kurban kesimi ve dağıtımı esnasında dikkat edilen hususlar ile ilgili bilgi verdi.

Geçtiğimiz yıl 430 bin hisse olarak gerçekleştirilen Kurban sayısının bu yıl en az 500 bin hisse olarak hedeflendiğini belirten Gür, "bağışlayacağımız kurbanlarla gönül coğrafyamızda kurban sevincini ve neşesini birlikte yaşayacağız inşallah" dedi.

Gür, vekâletle kurban bağış bedelinin 2019 yılında yurt içinde 890 TL, yurt dışında ise 725 TL olduğunu söyleyerek kampanyanın 10 Ağustos’ta sona ereceğini, bağış yapmak isteyenlerin Müftülüklere, Türkiye Diyanet Vakfı İl ve İlçe Şubelerine ilgili banka ve PTT şubelerine müracaat edebileceklerini, ayrıca http://bagis.tdv.org  adresinden ve mobil uygulama ile online olarak bağış yapabileceklerini ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “2018’de, 536, hisse, kurban, bağışında, bulunuldu”,
Yorumlar
Haber Yazılımı