Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 00:50
 
28 imama belge
Bingöl merkeze bağlı Kılçadır köyündeki Kuran kursunda düzenlenen eğitim programlarını tamamlayan 28 imama belge verildi.
GÜNDEM Haberi
28 imama belge

Bingöl Merkez Kılçadır köyünde bulunan Seyda-i Molla Mehdi Çakırcı Medresesi’nde eğitimlerini tamamlayan 28 imam için düzenlenen programda, Kur'an-ı Kerim ve kasideler okundu.

Bingöl İl Müftüsü Muharrem Genç, Genç İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, MEDAV Vakfı Başkanı Tayyip Elçi, İTTİHDUL ULEMA üyesi Molla Sahap Korkutata ile Kars, Bitlis, Bingöl, Gaziantep, Muş, Elazığ, Batman, Siirt, Adıyaman, Konya, Şanlıurfa’daki medreselerin temsilcileri katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Muharrem Genç, niyetin çok önemli olduğunu belirterek, "Niyetimiz çok önemli. Mahalli niyetle bir yere varamayız. Evresel ümmeti Muhammed niyetiyle hareket etmeliyiz. Yani Hazreti Resüllahın ümmetini kucaklamamız gerekiyor. Mahalli çalışmalarımız, mahalli niyetlerimiz, mahalli çerçevede düşündüğümüz hiçbir şey bizi hakikate götürmeyecektir. Kurumlarımız arasındaki sağlamamız lazım. Medreselerimiz ilahiyat fakültelerinin alternatifi değildir. İlahiyat fakülteleri de medreselerin alternatifi değildir. Diyanet İşleri Başkanlığı medreseler ve ilahiyat fakültelerinin alternatifi değil, medreseler ve ilahiyatlar diyanettin alternatifi değildir. Üçü kardeş kuruluştur. El ele vererek ülkemizin, ümmeti Muhammed’in sorunlarını bir arada çözeceğiz." İfadelerini kullandı.

Kuran kursu sorumlusu Mehdi Çakırcı da anlamlı ve değerli günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan konuklara teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayan 28 imama belgeleri verildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 28, imama, belge,
Yorumlar
Haber Yazılımı