Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 02:29 Bu haber 8234 kez okundu
 
324 yaban keçisi öldürülecek
Av turizmi adı altında Bingöl’ünde aralarında bulunduğu 19 şehirde 324 yaban keçisi öldürülecek. Bingöl’de 2 yaban keçisi ve 2 çengel boynuzlu dağ keçisi için avlanma izni verildi.
GÜNDEM Haberi
324 yaban keçisi öldürülecek

Haber: Ömer Şanlı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, ‘2019-2020 av yılı (1 nisan 2019-31 mart 2020) av turizmi uygulama talimatını yayınladı.

Genel müdürlük tarafından belirlenen tarihler arasında, büyük memeli av ve yaban hayvanları olan Anadolu yaban koyunu, yaban keçisi, çengel boynuzlu dağ keçisi, kızıl geyik, melez yaban keçisi, ceylan, karaca, yaban domuzu, çakal ve tilki avlarına izin verildi.

Av turizmi kapsamında, “Yaban domuzu, tilki ve çakal dışındaki türlerin erkek bireyleri avlanır, ancak çengel boynuzlu dağ keçisinin hatayla avlanan dişi bireyleri cezalı avlama olarak işlem görmez” denildi.

Av turizmi adı altında, Adana, Adıyaman, Antalya, Artvin, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Mersin, Muğla, Niğde, Sivas ve Tunceli illerinde 324 yaban keçisi avlanmasına izin verildi. Bingöl’de 2 yaban keçisinin para karşılığında avlanmasına izin verildi.

Yine Artvin, Giresun, Kayseri, Mersin ve Muğla’da 23 Şelek yaban keçisi, Giresun ve Mersin’de 8 dişi yaban keçisi, Adıyaman ve Giresun’da 6 melez yaban keçisi, 2’si Bingöl’de olmak üzere Artvin, Erzincan, Tunceli ve Rize’de 28 çengel boynuzlu dağ keçisi, Ankara, Karaman ve Konya’da 6 Anadolu yaban koyunu, Afyonkarahisar, Ankara, Bilecik, Bolu, Çorum, Denizli, Düzce, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kastamonu ve Kütahya’da 47 kızıl geyik, Şanlıurfa’da 5 ceylan, Bartın, Çorum, Düzce, Giresun, Kastamonu, Sinop, Ordu ve Karabük’te 91 karaca para karşılığında avlanacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 324, yaban, keçisi, öldürülecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı