Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 19:22
 
4 ilin turizm potansiyeli görüşüldü
Fırat Kalkınma Ajansı ekipleri tarafından Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illeri ziyaret edilerek, illerin turizm potansiyeli ve bu alanlarda yapılabilecek faaliyetler görüşüldü.
GÜNDEM Haberi
4 ilin turizm potansiyeli görüşüldü

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından, ‘Yukarı Fırat Havzası Turizm Destinasyonu Geliştirilmesi ve Markalaştırılması Sonuç Odaklı Programı’ kapsamında Turizm Yönetişim Ağı kurulmasına yönelik paydaş ziyaretleri ve odak grup toplantıları yapıldı.

Fırat Kalkınma Ajansı’nın faaliyet gösterdiği Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerinde Turizm, Tanıtım ve Markalaşma Birimi tarafından yapılan ziyaretler kapsamında kamu kesimi ve özel sektör temsilcileri ziyaret edilerek turizm ekseninde gerçekleştirilecek olan faaliyetler üzerine istişareler gerçekleştirildi.

Bingöl, Elazığ Malatya ve Tunceli illerinde il kültür turizm müdürleri ve otellerle gerçekleştirilen görüşmelerde il bazlı turizm faaliyetlerinin yanında bölgesel bakış açısıyla ve bütünleşik turizm anlayışı içerisinde faaliyetler yürütülmesinin önemine de vurgu yapılarak iş birliği içerisinde hayata geçirilebilecek turizm ve tanıtım faaliyetleri detaylı bir şekilde ele alındı.
Bu görüşmeler sonucunda önümüzdeki süreçte Fırat Kalkınma Ajansı koordinasyonunda dört ilin kültür ve turizm müdürlüklerinin bir araya geleceği toplantılar yapılmasına karar verilerek bu toplantılarda turizm sektöründe daha rekabetçi olabilmek adına illerin turizm potansiyellerinin birbirine entegre edilmesi suretiyle faaliyetlerin bölgesel olarak bir bütünlük ve tamamlayıcılık içerisinde ele alınmasına yönelik iş birlikleri geliştirilmesi kararlaştırıldı.
Ayrıca Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli İllerinde turizm özel sektör temsilcileri ve otellerle yapılan görüşmelerde yerel acente ve otellerle bölgeye yönelik düzenlenebilecek turlar üzerine iş birlikleri geliştirmeleri amacıyla bölge dışında faaliyet gösteren seyahat acentelerinin bölgeye davet edilerek tanıtım programları gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, ilin, turizm, potansiyeli, görüşüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı