Haber Detayı
06 Ağustos 2017 - Pazar 18:17
 
46 dönümlük alanda park yapılacak
Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Selahattin Eyyubi Mahallesinde 46 dönümlük alanda park yapacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
46 dönümlük alanda park yapılacak

Kentpark projesinin uygulanacağı alanda incelemelerde bulunan Barakazi, projenin, 420 işgününde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Yüklenici firma ile sözleşmenin imzalandığını kaydeden Barakazi, “Projenin süresi 420 gün olup, proje kapsamında çocuk oyun alanları, engelsiz çocuk oyun alanları, fitness alanları, kaykay pisti, bahçe satrancı, trambolin, bazalt yürüyüş yolları, akrilik ve kauçuk kaplamalı bisiklet yolları, oturma grupları, barbekülü piknik alanları, bitkilendirme ve ağaçlandırma alanları gibi müştemilatlar ile kadın bakım evi, WC’ler ve çevre düzenlemesi çalışmaları bulunmaktadır” dedi.

Bingöl Belediyesi olarak yeşil alanı önemsediklerini kaydeden Barakazi, şunları söyledi: “Çeşitli mahallelerimizde 7 park inşa ederek, park sayımızı 19’a çıkardık. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzce her yıl binlerce fidanı toprakla buluşturuyoruz. Kentimizin kavşak noktaları başta olmak üzere birçok alanda yeşillendirme çalışmaları yapıyoruz. Peyzaj çalışmalarına verdiğimiz önemi, Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde inşa edeceğimiz Kentpark ile taçlandıracağız. Projemizin hayata geçirilmesiyle birlikte bölgenin ender parklarından birisini halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Yüklenici firmayla sözleşmemizi imzaladık, kısa süre içerisinde çalışmalara start verilecek ve 420 iş gününde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 46, dönümlük, alanda, park, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı