Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 00:01 Bu haber 910 kez okundu
 
60 saatlik eğitim tamamlandı
Bingöl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri, Kadına yönelik şiddet, erken yaşta evlilik ve cinsel istismar konularında eğitim semineri düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
60 saatlik eğitim tamamlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü salonunda Kadına yönelik aile içi şiddetle mücadele alanında donanımlı, kalıcı çözüm üreten ve etkili müdahale becerilerine sahip meslek elemanı yetiştirilmesi ve kadına yönelik aile içi şiddet ile erken yaşta evlilik ve cinsel istismar gibi konularda etkin mücadelede rol alacak personel ile sağlıklı aile ortamında yetişen sağlıklı bir nesil ve sağlıklı bir toplum meydana getirebilmek amacıyla 10 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 60 saatlik  “Kadına Yönelik Şiddet ile Erken Yaşta Evlilik ve Cinsel İstismar Eğitici Eğitimi” tamamlandı.

Eğitimin birinci bölümünde Etkili İletişim, Toplumsal Cinsiyet, Erken yaşta evlilik, Cinsel İstismar, Temel Danışmanlık Becerileri Kadın ve Çocuklarla Görüşme Teknikleri ile Krize Müdahale eğitimi verildi.

Eğitimin ikinci bölümünde ise, Travma ve Müdahale, Stresle Başa Çıkma ve Problem Çözme becerisi eğitimi verilirken, eğitimin üçüncü bölümünde de, Süpervizyon Eğitimi ve Grup Çalışması Teknikleri eğitimleri verildi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Fırat Kalkınma Ajansı ortaklığıyla düzenlenen eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler eğitmenleri; Klinik Psikolog Zeynep Şeker, Psikolog Tolga Erdoğan ve Uzman Psikolog Melis Demircioğlu tarafından verildi. Eğitim sonunda eğitime katılan meslek elemanlarına sertifikaları, eğitmenlere de teşekkür belgeleri verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 60, saatlik, eğitim, tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı