Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 00:43
 
64 başvuru yapıldı, 1 projeye destek çıktı
COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında 26 kalkınma ajansı tarafından destek programı ilan edildi. Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerini kapsayan Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) da 5 milyon TL’lik destek programı açıkladı.
GÜNDEM Haberi
64 başvuru yapıldı, 1 projeye destek çıktı

Fırat Kalkınma Ajansını kapsayan TRB1 Bölgesindeki illerin yoğun kent nüfusu ve yoğun ekonomik faaliyetlerinin virüsle mücadelede riskli bir bölge olmasına yol açtığının altını çizerek, “Bingöl, Elazığ, Tunceli ve Malatya illerimizde uygulanacak olan programlarımızın toplam bütçesi 5.000.000 TL’dir” ifadelerine yer verilmişti.

Programın duyurusunun yapılmasının ardından bölge illerinden 64 proje başvurusu ancak 5 milyon TL’lik destekten sadece Elazığ İl Özel İdaresi yararlanabildi.

Proje sonuçları ile ilgili FKA Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada, “Covid 19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında sunulan projeler, ilgili yasal mevzuat ve başvuru rehberinde açıklanan Usul ve Esaslar Çerçevesinde incelenmiş, ön incelemeleri tamamlanmış, daha sonra teknik ve mali değerlendirmeleri bağımsız panelistler tarafından yapılmıştır. Program kapsamında toplam 64 proje teklifi alınmıştır. Ön inceleme aşamasında başarılı olup, teknik ve mali değerlendirme aşamasına geçen 53 projeden 1’i başarılı bulunmuştur” denildi.

64 proje arasında, sade Elazığ İl Özel İdaresinin ‘Covid-19 Salgınına Karşı Mobil Etkileşim ve Tarımsal Altyapı Desteğinin Sağlanması’ projesi desteklendi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 64, başvuru, yapıldı,, 1, projeye, destek, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı