Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 00:24 Bu haber 312 kez okundu
 
65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları, 'Vefa Sosyal Destek Grubu' karşılıyor
Bingöl Valiliği bünyesinde kurulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu' 65 yaş üstü vatandaşların siparişlerini alarak, evlerine hizmet götürüyor
GÜNDEM Haberi
65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları, 'Vefa Sosyal Destek Grubu' karşılıyor

İçişleri Bakanlığının koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulduğunu duyurduğu 65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu, valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde vatandaşlara hizmet veriyor.

İçişleri Bakanlığının Twitter hesabından duyurduğu, valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde kurulan "65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu"nun çalışmaları kapsamında vatandaşlara evde hizmet veriliyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar ile kronik hastaların mağdur olmaması için oluşturulan destek grupları, vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçiyor.

İllerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından yürütülen çalışmalardan yararlanmak isteyen vatandaşların 112, 155 veya 156 numaralarını araması halinde, yetkilendirilen kamu görevlisi, ekipler ve araç ilgili adreslere yönlendiriliyor.

Bingöl Valiliği bünyesinde, İçişleri Bakanlığının talimatıyla pazar günü itibarıyla Vefa Sosyal Destek Hizmet Grubu'nun oluşturulduğu ve vatandaşlardan gelen çağrılar üzerine ekiplerin harekete geçerek kısa sürede taleplere cevap vermeye başladı.  

İl genelinde çağrılara uyarak, evlerinde kalan 65 yaş üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan toplam 268 vatandaşın ihtiyacı, görevliler tarafından karşılanarak evlerine teslim edildi.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 65, yaş, üstü, vatandaşların, ihtiyaçları,, 'Vefa, Sosyal, Destek, Grubu', karşılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı