Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 23:11 Bu haber 773 kez okundu
 
91 öğrenci, Muğla’ya uğurlandı
İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında 91 öğrenci, Bingöl’den Muğla’ya uğurlandı.
GÜNDEM Haberi
91 öğrenci, Muğla’ya uğurlandı

Bingöl Valiliğince koordine edilen proje kapsamında Muğla’yı ziyaret edecek ikinci öğrenci grubu törenle uğurlandı. 

Bingöl Havalimanında düzenlenen törene katılan Bingöl Valisi Ali Mantı, daha önce Bingöl’den Muğla’ya ve Çanakkale’ye öğrenci gönderdiklerini söyledi.

Daha önce Muğla’ya 100 öğrenci gönderdiklerini ve bugünde 91 öğrenci gönderdiklerini belirten Vali Mantı, şöyle konuştu:

"İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilen proje kapsamında şuana kadar Muğla ve Çanakkale 200 öğrenci gönderdik. Bugünde giden öğrencilerle birlikte bu sayı 291’e ulaştı. Bundan sonra 272 öğrenci daha göndereceğiz. Bu öğrencilerimizin büyük bir kısmı ilk defa Muğla’ya gitmiş olacak. Bu geziyle birlikte çocuklarımız Anadolu’nun diğer kentlerindeki çocuklarla tanışacak, farklı arkadaşlıklar edinme fırsatı yakalayacaklar. Çocuklarımız oraları gördüğünde eminim ki ülkemizin maddi ve manevi zenginlikleri ile daha yakından tanışma fırsatı bulacaklardır. Amacımız bu proje ile yurdumuzun dört tarafındaki güzellikleri çocuklarımızın istifadesine sunmak ve onların yetişmesine katkıda bulunmaktır. İnşallah çocuklarımız döndükleri zaman daha farklı bir bakışa ve donanıma sahip olacaklardır. Bu vesileyle daima çocuklara destek veren değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum”

Öğrencilerden Hecer Işık ise, ilk defa Muğla’ya gideceği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Muğla’da yeni arkadaşlıklar edinmeyi düşündüğünü anlatan Işık,

“Daha önce Muğla’ya gitmeyi çok istedim, kısmet bugüneymiş. Bu projeyi düzenleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu proje sayesinde hiç görmediğim ve hep gitmeyi düşündüğüm Muğla’yı göreceğim. Muğla’da Bingöl’ü anlatacağım ve oradaki arkadaşları da Bingöl’e davet etmeyi düşünüyorum” dedi.

Muğla’ya giden öğrenciler, Vali Mantı, Belediye Başkan Yardımcısı Halim Sügü, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Vali Yardımcısı Cevat Gün, Emniyet Müdürü Metin Akay, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ile diğer yetkililer tarafından uğurlandı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 91, öğrenci,, Muğla’ya, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı