Haber Detayı
28 Ocak 2022 - Cuma 17:25
 
ILICALAR BELEDİYESİ YÜK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKTI
Ilıcalar Belediyesi, yaz aylarında çalıştırılıp kış aylarında sokağa terk edilen yük hayvanlarına sahip çıktı.
GÜNDEM Haberi
ILICALAR BELEDİYESİ YÜK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKTI

Bingöl’de soğuk kış günlerinde sokağa atılan yük hayvanlarına bir destek de Ilıcalar Belediyesinden geldi. Bingöl Merkez’de yük hayvanları için Koyun-Keçi Yetiştiriciliği Birliğine bağlı hayvan pazarı barınak olarak kullanılmaya başlanırken, Genç İlçesinde de ahır kiralanarak hayvanların bakımları yapılmaya başlanmıştı.

Yük hayvanlarının dışarıda donmaması için bir destek de Ilıcalar Belediyesinden geldi. Belde de vatandaşlar tarafından sokağa atılarak ölüme terk edilen hayvanlara Ilıcalar Belediyesi sahip çıktı. Hayvanlar için 2 barınak tutan belediye, sokaklardan topladığı 20 hayvana bakmaya başladı.

Ilıcalar Belediye Başkanı Mehmet Akif Günerigök, sokakta başıboş hayvan görenlerin durumu kendilerine bildirmelerini istedi.

Hayvanlar için 2 han ve 1 personel görevlendirdiklerini belirten Günerigök, “Vatandaşlarımızdan ricamız soğuk kış günlerinde bu hayvanlara sahip çıkmalarıdır. Biz belediye olarak şuana kadar sokaklardan topladığımız yaklaşık 20 hayvanın her türlü bakımlarını üstlendik. Kış boyunca bu hayvanlara bakacağız. Sokaklarda başıboş hayvan görenlerin durumu belediyemize bildirmelerini bekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ILICALAR, BELEDİYESİ, YÜK, HAYVANLARINA, SAHİP, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı