Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 01:20 Bu haber 2153 kez okundu
 
“Adil bir yaklaşımla geliyoruz”
Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, Bingöl’ün en önemli sorunlarının ulaşım, otopark ve imar olduğunu belirterek, “Biz, şeffaf yönetimin tekrar vatandaşımızla buluşacağı, hizmetin her kesime adil bir şekilde götürüleceği, belediye imkan ve olanaklarının yandaş kurum ve kişilere değil, yoksuldan yetimine, yaşlısından gencine eşit paylaşılacağı bir anlayışla geliyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Adil bir yaklaşımla geliyoruz”

Saadet Partisi Bingöl Belediye Başkan Adayı Ahmet Kaya, İl Başkanı Nusrettin Aytunç ve partililerin katılımıyla basın toplantısı düzenledi.

Genel merkezleri tarafından yapılan anketler, kamuoyu yoklaması ve değerlendirmeler sonucunda ‘dürüstlük’ kavramını kampanyalarının sloganı olarak belirlediklerini belirten SP Adayı Ahmet Kaya, “kampanyamızda yerel yönetimlerde yaşanan adaletsizlik, liyakatsizlik, yolsuzluk, rant ve israf sorununun ancak ‘Dürüst Başkan, Dürüst Yönetim’ ile ortadan kalkacağına inanıyoruz” dedi.

Diğer bir sloganlarının ise ‘cepsiz ceketliler iş başında’ olduğunu ifade eden Kaya, cepsiz ceket kavramını şöyle tanımladı: “Cepsiz ceket; kendisi değil halkı kazansın diye belediyecilik yapanların ceketidir. Cepsiz ceket; yetim ve öksüzün hakkını sırtında bir kurşun tabut gibi taşıyanların ceketidir.

Cepsiz ceket; saklayacak tek bir çıkarı ve haram lokması olmayanların ceketidir.

Cepsiz Ceket; şehidin, gazinin bu vatan için verdiklerini, zihninden de gönlünden de asla çıkarmayanların ceketidir.

Cepsiz Ceket; zamanı geldiğinde gönül ferahlığı ve vicdan rahatlığı ile önünü ilikleyip halkının karşısına, Allah’ın karşısına çıkar gibi çıkabileceklerin ceketidir. Cepsiz ceket; halkından başkasının önünde eğilmesine sebep verecek bir şeyi saklamak zorunda kalmayanların ceketidir. Cepsiz ceket ahlaklı ve liyakatli siyasetin, belediyeciliğin giydiği cekettir.”

“ÖTEKİLEŞTİRMEYEN, FARKLI FİKİRLERE AÇIK OLAN BİR YÖNETİM ANLAYIŞI TEKLİF EDİYORUZ”

Bingöl’ün yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve ideal noktaya ulaşmasında ana gücün, kentin yerel yönetimi olduğuna inandıklarını belirten Kaya, “iyi yönetilen bir şehrin her türlü zorluğu aşmada başarı göstereceğine inanıyoruz” dedi.

Kaya, Bingöl için 31 mart tarihinin önemli bir milat olduğunu belirterek, “dürüst bir yönetim anlayışının göreve geleceği, durağanlaşmış bir kentin harekete geçeceği, belediyeciliği rant makamına dönüştürenlerin sonlanacağı bir tarihtir. Biz, koltuğun omuzlarımıza ateşten gömlek geçirdiğinin farkındayız. Bu ateşten de cepsiz ceketlerimizle korunacağız. Biz, şehrin bütün potansiyelini harekete geçiren, yıkmadan yapan, adil bölüşümden yana olan, kardeşliği temel ilke edinen, ötekileştirmeyen, yaparken farklı fikirlere açık olan bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Biz, rant ekonomisinin yerine yerel kalkınma dinamiklerini hayata geçirecek bir anlayışı teklif ediyoruz. Biz, şeffaf ve hesap verebilir bir belediye anlayışı için birlikte yönetmeyi teklif ediyoruz. Biz, çocuğu, genci, yaşlısı, erkeği, kadını ve en önemlisi aile kurumuyla, mahalle kültürünün yeniden hayatın merkezinde olduğu bir belediyecilik teklif ediyoruz.

Biz, şeffaf yönetimin tekrar vatandaşımızla buluşacağı, hizmetin her kesime adil bir şekilde götürüleceği, belediye imkan ve olanaklarının yandaş kurum ve kişilere değil, yoksuldan yetimine, yaşlısından gencine eşit paylaşılacağı bir anlayışla geliyoruz. Toplumun her kesimine inanç, dil, ırk ve etnik ayrımcılığın yapılmadığı, belediyelerin herkesin tekrar ortak payda ve ev niteliğinde çatı kurum olacağı prestijli belediyelerin müjdesini veriyoruz” diye konuştu.

SORUNLARIN TESPİTİ İÇİN KAMUOYU ARAŞTIRMASI YAPILDI

Bingöl’ün sorunlarını tespit etmek için mahallelerde kamuoyu araştırmaları yaptıklarını ifade eden Kaya, vatandaşların şikayetçi olduğu en önemli konuların ulaşım, imar, otopark sorunu olduğunu söyledi.

Bingöl’de yaşanan en büyük sorunlardan birinin trafik ve ulaşım sorunu olduğunu belirten Kaya, göreve geldiklerinde trafik sorununu çözüme kavuşturmak için çalışma başlatacaklarını ifade etti.

Kaya, “Bingöl-Muş karayolunun şehir ortasından geçmesi nedeniyle halkımızın yaşadığı sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Hem şehirlerarası sevkiyat yapan ağır tonajlı araçların hem de hafif araçların aynı yolu kullanması makul bir durum değildir. Bu sorunun çözüme kavuşması için gerekli altyapı çalışmalarını yaptık, göreve geldiğimiz ilk günden itibaren İnegöl-Kocaeli örneğinde olduğu gibi bu sorunu çözüme kavuşturacağız.

Şehir merkezinde maalesef otopark eksikliği var. Merkezde yaşayan esnafımız, vatandaşlarımız bu sorundan dolayı muzdarip bir halde. En kısa zamanda merkezin ihtiyacını karşılayacak otopark çalışmalarımızı başlatacağız. Belediye tarafından, 1 saate kadar ücretsiz, bir saatten sonrası için 1 TL olacak şekilde otopark alanları oluşturacağız” dedi.

“KÜLTÜR MAHALLESİNDE VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLDİ”

Bingöl’ün en büyük sorunlarından birinin de imar yapılanması olduğunu belirten Kaya, bunun en büyük sıkıntısının da Kültür Mahallesinde yaşandığını kaydetti. Kültür Mahallesinde yaşayan vatandaşların belediye tarafından mağdur edildiğini ve mağduriyetin halen devam ettiğini belirten Kaya, şunları söyledi: “önce Kültür Mahallesinde halkımızın sorunlarını çözüme kavuşturarak, sonrasında ise işinin ehli mimarlar ile kısa ve uzun vadeli imar planını kentimize kazandıracağız. Böylelikle çarpık kentleşmenin önüne geçeceğiz. Önümüzdeki günlerde Kültür Mahallesinde mağdur olan vatandaşlarımızı ziyaret edeceğim ve onlarla sözleşme imzalayacağım. Seçildiğimiz taktirde her ay bir araya gelerek durum değerlendirme toplantıları yapacağım. Kentsel dönüşümün rantsal dönüşüme evrilmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Kaya, seçilmesi durumunda yapacağı çalışmaları şöyle sıraladı:

-Proje üreten gençlerimize sahip çıkarak çalışmalarını en rahat bir şekilde yapabilecekleri atölyeler oluşturacağız.

-Staj yeri bulmakta zorlanan üniversiteli gençlere staj havuzları oluşturarak bu sorunu ortadan kaldıracağız.

-Kültürel ve mesleki geziler için bütçe ve imkan oluşturacağız.

-Türkiye’nin en kaliteli balı olan Bingöl Balını tüm Türkiye’ye tanıtacağız ve satışlarını arttıracağız.

-Şehiriçi ulaşımda tekelleşmenin önüne geçerek hizmet kalitesini arttıracağız. Devlet hastanesine her yerden doğrudan ulaşım sağlayacağız.

-Eksikliğini htiğimiz ferah bir kent meydanını Bingöl’ümüze kazandıracağız.

-Halk ekmek fabrikası ile daha ucuz ve kaliteli bir hizmet vermiş olacağız.

-Bingöl’ümüzün bir sorunu da kentin sosyal yaşam alanlarının olmaması. Halkımızın çocuklarıyla vakit geçirebileceği, rahat bir nefes alacağı sosyal yaşam alanları oluşturacağız. Yürüyüş yolları, Çapakçur deresinin ıslahını 1 yıl içinde bitireceğiz, oraya sosyal alanlar kuracağız.

İlk 6 ayda Bingöl halkı değişimi fark edecek, ilk 1 yılda tüm Türkiye Bingöl’ün farkına varacak, 5 yılda ise Bingöl refah seviyesi yüksek ve taklit edilen bir şehir haline gelecektir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Adil, bir, yaklaşımla, geliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı