Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 23:59 Bu haber 598 kez okundu
 
Ailelere ‘Engellilerin Yasal ve Sosyal Hakları’ Anlatıldı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘3 Aralık Dünya Engeliler Günü’ münasebetiyle Bingöl Özel Eğitim Uygulama Okulunda öğretmen ve velilerine seminer verildi.
GÜNDEM Haberi
Ailelere ‘Engellilerin Yasal ve Sosyal Hakları’ Anlatıldı

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan  Sosyolog Handan Çiftçi  tarafından verilen “Engellilerin Yasal ve Sosyal Hakları” konulu seminerde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan hizmetler ve sosyal-yasal haklar anlatıldı.

Seminerde, yapan  Sosyolog Handan Çiftçi, “Engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil, ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur, ortak sorumluluğudur. Engelli olmak hayatın dışında olmayı gerektirmez. Bu konuda engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin geleceğe güvenle bakabilmeleri için elimizden gelen çabayı gösteriyor, onları toplumun en güzel parçası olarak görüyor, seviyor ve sayıyoruz. Bizler çok iyi biliyoruz ki, engelli bireylerimize inanır ve güvenirsek, onlar da çok başarılı işlere imza atacaklar, önlerine çıkan tüm engelleri ortadan kaldıracaklardır” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ailelere, ‘Engellilerin, Yasal, ve, Sosyal, Hakları’, Anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı