Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 00:21
 
AK Gençlik Futbol Turnuvası Başladı
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Halkla İlişkiler Genel Müdürlüğünce PRODES projesi kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvası, Bingöl’deki 3 sahada 32 takımın katılımıyla başlatıldı.
GÜNDEM Haberi
AK Gençlik Futbol Turnuvası Başladı

AK Parti Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığınca organize edilen “AK Gençlik Futbol Turnuvası” açılış maçına, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Buyankara ile İl Genel Meclis Üyesi Hasan Basatemur katıldı.

Turnuvaya 61 takımın müracaatta bulunduğunu açıklayan ASKF Başkanı Alimoğlu, “kura çekiminde bizlerde hazır bulunduk 61 takım müracaat etti fakat 32 takıma düşürdük. Çünkü hem yaş itibariyle hem de kurallar gereği bunu yapmak zorundaydık. Çok güzel bir etkinlik olacak böyle bir organizasyonda ev sahipliği yaptığı için Ak Parti Gençlik Kolları Başkanına teşekkür ederim. Gençlerimiz sağlıklı yaşamaları için bu tür organizasyonların sayısı artması lazım. Önemli olan gençlerimizin bir araya gelmesini ve dost olmalarını sağlamaktır” dedi.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan ise, yaptığı açıklamada, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

“HER ALANDA GENÇLERE AYRI ÖNEM VERİYORUZ”

Gençlere her alanda ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Arıkan, şunları söyledi: “öncelikle içişleri bakanlığımızın koordinasyonunda destekleriyle yapılan bu turnuvada emeği geçen bütün paydaşlara teşekkür ederim. Değerli gençler gerçekten sanata, kültüre, spora çok ayrı bir önem veriyoruz inşallah bu dönemde uygulamalarımızla çok net göreceksiniz gerek futbolda gerek diğer branşlarda ilgili kurumlarla işbirliğini her zaman ön planda tutacağız. Sporun önemini çok iyi biliyoruz. Sporu teşvik etme noktasında bütün kuruluş dernek ve STK’ lar ile işbirliğimizi öne çıkaracağız.  Bugün burada turnuvanın başlamasına vesile olacağız. Fakat bunun sadece bir yarışma olarak görmemek lazım. Gerçekten spor kardeşliğin, barışın, yardımlaşmanın, inancın yani insanı insan yapan değerlerin kaynaştığı bir toplumsal yapıdır. Spor bizleri disipline edebilmelidir. Dayanışmayı, kaynaşmayı öne çıkara bilmeli. Arkadaşlık, kardeşlik, dostluk duygularını güçlendirmelidir. Bu tür turnuvalar çok önem arz etmekte ve ayrıca çok da önemsiyoruz. Bundan sonrada her zaman yanınızda olacağımızı belirtmek istiyoruz inşallah futboldan atletizme, kayaktan tutun salon sporlarına kadar gençlerimizi spora teşvik etme noktasında her daim onların yanında olacağız. Tüm Takımlara başarılar diler saygılar sunarım”

“KARDEŞLİK VE SAĞLIK KAZANACAK”

AK Parti İl Başkanı Güler’de, gençlerin kaynaşması açısından son derece önemli bir etkinlik olduğunu belirterek, “Turnuvayı düzenleyen gençlik kolları başkanımızın organizasyonunda güzel bir program olmuştur. Belediye başkanımız zaten spor camiasından gelmekte ve bu tür konularda duyarlı biridir. Spor hem sağlık demek hem de ahlak demektir. Bu iki tarafı tutup sporla ilgili kardeşlerimize gençlerimize örnek olacağız. Onları da teşvik edeceğiz ve burada kardeşlik kazanacak, sağlık kazanacak, ahlak kazanacaktır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Gençlik, Futbol, Turnuvası, Başladı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AK Gençlik Futbol Turnuvası Başladı
AK Gençlik Futbol Turnuvası Başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı