Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 18:16
 
AK PARTİ’DEN AKYÜREK’E CEVAP
Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek’in, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bingöl yatırımları programına çağırılmadıkları yönündeki açıklamalarına AK Parti Bingöl İl Başkanlığından cevap geldi.
SİYASET Haberi
AK PARTİ’DEN AKYÜREK’E CEVAP

AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yayladere Belediye Başkanı, Gençlik Spor Bakanımızın Bingöl'e yaptığı ziyarette gerçekleştirdiği toplantıya davet edilmiş, şehir dışında olduğu gerekçesiyle toplantıya belediye başkan yardımcısının katılacağını ifade etmiştir. 09 Şubat’ta Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu Başkanlığı’nda Bingöl’de yapılan Belediye Başkanları koordinasyon toplantısına Yayladere ilçesinden herhangi bir katılım sağlanmamıştır. Bu durumu istinaden Ankara'daki toplantıya bütün AK Parti İlçe Başkanları ile beraber AK Parti Yayladere İlçe Başkanı davet edilmiş, toplantıda Yayladere ilçemize 1 Gençlik Merkezi ve 1 Sentetik Saha yatırımı kazandırılmış, bu yatırımlarda ilçe Kaymakamlığı’nın emrine verilmiştir.  Bingöl kamuoyunu saygıyla duyurulur.”

YAYLADERE BELEDİYE BAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Bingöl yatırımları programına davet edilmediğini belirterek, ayrımcılık yapıldığını söylemişti.

Akyürek, şu açıklamayı yapmıştı: “05 Nisan 2021 tarihinde Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bingöl yatırımları protokolü için imza töreni düzenlenmiştir. Bilindiği üzere Bingöl ilimiz yedi ilçe üç beldeden oluşmaktadır. 31 Mart 2019’da yapılan mahalli idareler seçiminde milletimizin teveccühü ile Yedisu ilçemiz Milliyetçi Hareket partisi tarafından, Yayladere ilçemizin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yönetilmesi diğer 5 ilçemiz ve 3 beldemiz de Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yönetilme hakkını elde etmişlerdir. Ama ne yazık ki yapılan imza törenine davet edilmeyen tek belediye Yayladere Belediye Başkanlığı olmuştur. Bu kabul edilemez ayrımcı anlayışı kınıyor ve kamuoyunun vicdan ve takdirine sunuyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ’DEN, AKYÜREK’E, CEVAP,
Yorumlar
Haber Yazılımı