Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 00:07 Bu haber 256 kez okundu
 
AK Parti Gençlik Kolları “Komşuluk Seferberliği” başlattı
AK Parti Gençlik Kolları “65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan tüm yaş grubundaki kişilere sokağa çıkma yasağı” ilan edilmesinden sonra “Komşuluk Seferberliği” başlattı.
GÜNDEM Haberi
AK Parti Gençlik Kolları “Komşuluk Seferberliği” başlattı

AK Parti Bingöl Gençlik Kolları Başkanlığınca başlatılan “Komşuluk Seferberliği”ne ilişkin açıklama yapan Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Bayantemur, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisinin en fazla yaşlıları ve kronik rahatsızlığı olanları etkilediğini belirterek, yaşlılara destek olmak amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.

İçişleri Bakanlığının, Koronavirüs ile mücadele ve tedbirler kapsamında 65 yaş üzeri yaşlılar ile kronik rahatsızlığı olanlara yönelik dışarı çıkma yasağının getirildiğini anlatan Bayantemur, şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığımızın dün almış olduğu kararlar neticesinde 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın sağlığı açısında sokağa çıkma yasağı getirildi. 1.2 milyonu aşkın AK Parti Gençlik teşkilatlarımıza ise büyük bir sorumluluk düşmektedir. Genç arkadaşlarımızdan ihtiyaç halinde dışarı çıktıklarında binalarındaki, sokaklarındaki ve mahallelerindeki büyüklerinin market alışverişi ve acil ihtiyaçlarının teminine yardımcı olmalarını istiyoruz.

Kendi aldığımız hijyenik önlemler ile birlikte yaşlılarımızdan gelecek talepleri yerine getirerek ihtiyaçlarına kulak vermeliyiz. Unutmayalım ki komşularımızın üzerimizde Hakkı var. Bireysel olarak oluşturacağımız komşu seferberliği ile tüm gençlerimizi büyüklerimize destek olmaya davet ediyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Gençlik, Kolları, “Komşuluk, Seferberliği”, başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı