Haber Detayı
06 Aralık 2021 - Pazartesi 17:45
 
ALPAYA, MAHALLELERİN SORUNLARINI RAPOR HALİNDE ARIKAN’A İLETTİ
HÜDA PAR Bingöl İl Başbakanı Refik Alpaya, mahalle temsilcileri aracılığıyla yaptıkları halk ziyaretlerinde tespit ettikleri sorun ve sıkıntıları, Belediye Başkanı Erdal Arıkan’a iletti.
SİYASET Haberi
ALPAYA, MAHALLELERİN SORUNLARINI RAPOR HALİNDE ARIKAN’A İLETTİ

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve parti yöneticileri Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ı ziyaret etti.

İnalı, Kaleönü, Mirzan, İçmeler TOKİ ve Recep Tayyip Erdoğan Mahalleleri başta olmak üzere birçok mahallenin sorun ve sıkıntılarını rapor haline Arıkan’a sunduklarını belirten Alpaya, sorunların başında; pazar yerleri, yol, ulaşım, asayiş, sağlık, park ve yeşil alanların yetersizliği gibi konuların geldiğini söyledi.

Alpaya, şunları söyledi: “Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Erdal Arıkan ile görüşerek mahalle temsilcilerimiz ve halkımızdan dinlediğimiz birçok sorun ve sıkıntıyı kendilerine ilettik. Daha önce de belediye başkanımızla bu ve benzeri hususlarda görüşmüş ve yine halkımızın taleplerini birebir iletmiştik. Bu anlamda öncelikle her zaman için taleplerimizi olumlu gören ve bizleri hüsnü kabul ile ağırlayan Sayın Arıkan’a teşekkür ediyorum.

İlimiz küçük bir şehir fakat sorunları çok büyüktür. Aslında birikme sonucu büyüyen sorunlarımız var dersek daha doğru olur. Halkımızdan her zaman için dinlediğimiz sorunların başında maalesef yol sorunu gelmektedir. Bunun yanı sıra kronikleşen sorunlar da vardır. Örneğin; mevcut üst geçitlerdeki asansörler aktifleştirilmeli, sıklıkla kazaların olduğu hastane kavşağına trafik lambası ışıklandırması yapılmalı, kültür mahallesi ve hastane arasında araçlar ve yayalar için köprü yapılmalı, çarşı merkezinde engelli bireyler ve bayanlarımız için wc planlaması yapılmalı, gençler arasında futbol turnuvası yapılmalı,  sadece aileler için kullanılabilecek güvenli piknik sahaları oluşturulmalı, gençler için izci kampları programları yapılarak afetlere karşı kişisel beceriler kazandırılmalıdır. Bunların çözümü doğru hamlelerle olabildiğince minimize edilebilir sorunlardır. Tüm bunların yanı sıra daha birçok proje geliştirilebilir ve halkımızın hizmetine sunulabilinir. HÜDA PAR olarak hiçbir zaman yapılan bir müspet çalışmayı görmezden gelmedik. Dolayısıyla belediyemizin ve yetkililerimizin çalışmadığını asla söylemiyoruz fakat eksiklerin ve çözüme muhtaç birçok meselenin olduğu da aşikârdır.

Halkımız bizim için değerlidir. Dolayısıyla bizlere sorun ileten bir çocuk dahi olsa dikkate alır ve gereğinin yapılması için gayret ederiz. Bu anlamda il valimiz, belediye başkanımız, il özel idaremiz gibi birçok kurum ve kurum amirlerimiz ile temas halinde olup her türlü sorun ve sıkıntıyı her zaman ve tüm mecralarda halkımız adına iletmekteyiz. Tabi sorunları iletmekle birlikte ayrıca takibi için ekiplerimiz ve komisyonlarımız mevcuttur. Bu hususta halkımıza hizmet etmek bizler için büyük önem arz etmektedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALPAYA,, MAHALLELERİN, SORUNLARINI, RAPOR, HALİNDE, ARIKAN’A, İLETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı