Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 13:29 Bu haber 909 kez okundu
 
“Ankara’da belediyeye ait 110 mal Korkutata ailesine verildi”
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye eski başkanı Melih Gökçek döneminde Korkutata ailesine verilen yerlerin listesini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
“Ankara’da belediyeye ait 110 mal Korkutata ailesine verildi”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye meclisinde yaptığı açıklamalarda, Korkutata ailesi ile ilgili detay dikkat çekti.

Yavaş, Melih Gökçek zamanında Korkutata ailesine belediyeye ait 110 malın verildiğini açıkladı.

Yavaş, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Korkuata ailesine 110 otopark demiştim. Özür diliyorum, hepsi otopark değil! Göksu Parkı’nda 17 adet ticari ünite bu aileye ait. Göksu Parkı Otoparkı, sinema, 2 tuvalet, 2 mini futbol sahası,  2 basket sahası, 2 tenis sahası, plaj voleybol sahası, baby car pisti, mini car pisti, go kart pisti, dağ kızağı artı kafe, bir de sekiz vagonlu tren. Ayrıca Harikalar Diyarı’nda 23 adet ticari ünite verilmiş. Gemi ve kayık yüzdürme alanı, go kart alanı, büfe, tuvalet, depo, 2 tane açık oturma alanı, masal adası işletmeleri, 3 adet çay bahçesi, 4 adet büfe, 2 adet dükkan ve trenler. Mogan Parkı’nda 8 adet ticari ünite: raylı tırtıl artı tren, 450 m² açık alan, zincirli uçan sandalye artı trambolin, 1 adet açık havuz, 1 adet akülü araç pisti, 1 adet go kart pisti, 1 adet büfe. Altınpark’ta ise 1 tane ticari işletme, gezi treni işletmesi. OneTower önünde bir adet ticari işletme, onu da başkasına kiraya vermişlerdi, herhalde boşaltılmış. Metro ve Ankaray istasyonlarında meşrubat büfeleri de 60 adet verilmiş.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Ankara’da, belediyeye, ait, 110, mal, Korkutata, ailesine, verildi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı