Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 00:05 Bu haber 1223 kez okundu
 
Arakonak’ta çiftçiler bilgilendirildi
Solhan İlçesi Arakonak Beldesi'nde, ŞÜTAŞ tarafından hayata geçirilmeye başlanan Sütçülük ve Entegre Teknik Hayvancılık Yatırımı, Tarım Sigortaları Uygulamaları ve hayvan besleme ve yetiştiriciliği konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Arakonak’ta çiftçiler bilgilendirildi

Toplantıya Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, TARSİM Erzurum Bölge Müdürü Meriç Özdemir, SÜTAŞ Bingöl Koordinatörü Çetin Atala, Fırat Kalkınma Ajansı Bingöl Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İsa Telimen, Bingöl Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu, Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, Tarım Kredi Kooperatifi Bingöl Şube Müdürü ve köylüler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, SÜTAŞ tarafından hayata geçirilmeye başlanan yatırımın Bingöl’e ve bölgeye büyük katkılar sağlayacağını söyledi.

Bahadır, Bingöl’ün bu yatırım için gerekli potansiyele sahip olduğunu belirterek,

“Eğitimleri, kursları  ve sizlerle bir araya gelerek bu konuda farkındalık oluşturmayı çok önemsiyoruz. İlimiz genelinde bu güne kadar il ve ilçe merkezlerine bağlı  tüm köylerimizde bu tür toplantı ve bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirdik. Bugüne kadar toplamda 6.151 üreticimize yönelik düzenlemiş olduğumuz toplantılar, kurslar vb. faaliyetlerle bir araya gelme imkânı bulduk. Bununla birlikte açtığımız 11 adet sertifikalı, 7 adet sertifikasız olmak üzere 18 kurs programı ile de 278 üreticimize ulaştık. Ayrıca diğer sektörlerde faaliyet gösteren pek çok işletme sahibi ve çalışanları ile öğrencilerimize toplamda 12 adet ve 612 kişi olmak üzere eğitim düzenledik. Her daim siz kıymetli üreticilerimizin ve sektör paydaşlarının yanında ve destek olmaya özen gösteriyoruz. TARSİM Bölge Müdürlüğümüz ve diğer sektör paydaşlarımızla birlikte, siz değerli üreticilerimizin üretim esnasında karşılaşacağınız riskleri en aza indirgemek adına bakanlık olarak yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Tarım Sigortaları uygulamaları çiftçilerimiz için çok önemli ve gereklidir” diye konuştu.

TARSİM Erzurum Bölge Müdürü Meriç Özdemir ise, tarım sigortalarının çiftçilere sağlayacağı faydalar ve sigortalama işlemlerinin nasıl yapılacağı ile ilgili bilgiler verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arakonak’ta, çiftçiler, bilgilendirildi, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Arakonak’ta çiftçiler bilgilendirildi
Yorumlar
Haber Yazılımı