Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 23:38 Bu haber 872 kez okundu
 
Arda, Muratoğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınadı
Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, Rize’de yayın yapan Çay TV program yapımcısı Togay Muratoğlu’na kimliği belirsiz kişilerce yapılan saldırıyı kınadı.
GÜNDEM Haberi
Arda, Muratoğlu’na Yapılan Saldırıyı Kınadı

Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Rize’de yayın yapan Çay TV program yapımcısı Togay Muratoğlu, Çay TV’de hazırladığı sabah programına katılmak üzere evinden ayrıldıktan sonra Rize Müftü Mahallesi’nde yüzleri maskeli kişiler tarafından darp edildi. Saldırganlar olay yerinden kaçarken Muratoğlu, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetimi, Bağlı Federasyonlar ile İl Gazeteciler Cemiyetleri saldırıyı kınayan açıklamalar yaptılar.

Konu il ilgili Bingöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmud Arda, yaptığı yazılı açıklamayla Togay Muratoğlu’na yapılan saldırıyı kınayarak, “Halkın doğru haber alma özgürlüğü görevini yerine getirmeye çalışan basın mensuplarına karşı yapılan bu davranış ve tutumları şiddetle kınıyor, gazetecinin görevini yapmasına engel değil destek olunması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz’’ diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arda,, Muratoğlu’na, Yapılan, Saldırıyı, Kınadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı