Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 00:15 Bu haber 549 kez okundu
 
Askerler için siperlik üretildi
İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, askerler için üretilen yüz koruyucu siperlikleri İl Jandarma Komutanlığına teslim etti.
GÜNDEM Haberi
Askerler için siperlik üretildi

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri kapsamında Vali Güner Orbay Ortaokulunda görev yapan gönüllü öğretmenler tarafından üretilen yüz koruyucu siperlikler, Bingöl giriş ve çıkışlarındaki kontrol noktalarında görev yapan askerlere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney tarafından İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ’a teslim edildi.

Siperliklerin üretimi ile ilgili açıklama yapan Güney, “Bilim ve Sanat Merkezimiz, STEM Merkezimiz ve Vali Güner Orbay Ortaokulumuzda siperlik maskeler üretiyoruz. Bu yüz koruyucu siperlikleri İl Jandarma Komutanlığımıza Mehmetçiklerimize dağıtılmak üzere İl Jandarma Komutanımız Albay Abdurrahman Başbuğ’a teslim ediyoruz. Mehmetçiklerimiz bizim için değerlidir, Alınacak her tedbir virüsten daha etkilidir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gönüllü öğretmenlerimizle birlikte ülkemizin ve dünyanın yaşadığı bu kötü günlerde Mehmetçiklerimize destek olmak amacıyla onların ihtiyacı olabilecek yüz siperlerini 3 boyutlu yazıcılarda ürettik” dedi.

İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ ise, desteklerinde dolayı Güney ve gönüllü öğretmenlere teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Askerler, için, siperlik, üretildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı