Haber Detayı
22 Mayıs 2022 - Pazar 15:53
 
ATIK MALZEMELERDEN KÜTÜPHANE YAPILDI
Kiğı ilçesinde sebze kasaları, eski televizyon, tekerlek gibi atık malzemelerden oluşturulan kütüphanenin açılışı yapıldı.
EĞİTİM Haberi
ATIK MALZEMELERDEN KÜTÜPHANE YAPILDI

Kiğı Fuat Dağıstan Çok Programlı Anadolu Lisesi ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında; kullanılmayan paneller, tahta sıralar, aynalar, variller, lastikler, televizyonlar, bilgisayar parçaları, sebze kasaları, kablo makaraları gibi atık malzemeler kullanılarak kitaplık, sandalye, askılık, kalemlik, kitap okuma setleri haline getirildi.

Atık malzemelerden oluşturulan kütüphanenin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel tarafından yapıldı.

Kütüphanenin açılışında konuşan Yücel, “Kiğı Fuat Dağıstan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ile öğretmenleri, geri dönüşüm kültürünü yaygınlaştırmak için Kütüphanesiz Okul Kalmayacak ve Sıfır Atık projelerini birleştirerek “Kitaplık K'oku'su Projesi” ile yeni bir kütüphane oluşturmuşlar. Kütüphanenin yapımında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, yapılan bu anlamlı çalışmanın diğer okullarımıza da örnek teşkil etmesini umuyorum” dedi.

Kütüphane açılışının ardından öğretmenlerle bir araya gelen Yücel, “Öğrencilerimiz bizim geleceğimizin teminatıdır, onlara kedilerini ifade edebilme özgürlüğü verelim” dedi.

Öğrencilerin motive edilmesi, başarılı olmaları için neler yapılması gerektiğini anlatan Yücel, öğretmenlerden fedakarlık beklediklerini söyledi.

Yücel, “Öğrencilerimiz bizim geleceğimizin teminatıdır, onlara kedilerini ifade edebilme özgürlüğü verelim. Sizlerden fedakarlık bekliyorum. Başarı takiple olur motive ile olur, öğrencilerinizi evlerinde ziyaret edin yaşadıkları ortamı görün o zaman bakış açınız değişecektir. Eğitim ve öğretim anlamında ilimizdeki akademik başarı seviyesini yükseltmenin yanında sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlere de ağırlık veriyoruz. Bu amaçla siz değerli öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek çeşitli konulardaki önerilerimizi sunarak sizlerin fikir ve görüşlerini dinliyoruz.”

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATIK, MALZEMELERDEN, KÜTÜPHANE, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı