Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 00:34 Bu haber 7959 kez okundu
 
Atasun Optik’ten sağlık hizmetlerine cihaz bağışı
Atasun Optik Genel Müdürlüğünce Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Optisyenlik Programı öğrencilerinin bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla uygulamalı laboratuvar derslerinde kullanılmak üzere, cihaz ve sarf malzemesi desteğinde bulunuldu.
GÜNDEM Haberi
Atasun Optik’ten sağlık hizmetlerine cihaz bağışı

 Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO'nun Optisyenlik programına cihaz ve sarf malzeme hibe edildi. Atasun Optik Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları İş Ortağı Merve Yayla Bakraç ve İnsan Kaynakları İş Ortağı Yöneticisi Aynur Çevik Şaygil, Üniversitemize gelerek cihazları teslim etti. Optisyenlik Programı öğrencilerine mesleki bir de seminer veren şirket yetkililerine teşekkür plaketi takdim edildi. Atasun Optik adına Bingöl Üniversitesine gelen yetkililere teşekkür plaketi takdim eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, bu örnek davranışlarından dolayı Atasun Optik firmasına teşekkür etti.

Törende Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Dr. Ögr Üyesi Aydin Şükrü Bengü ve Optisyenlik program Başkanı Doç.Dr. İkram Orak da hazır bulundu.

Atasun Optik İnsan Kaynakları İş Ortağı Merve Yayla Bakraç, “Amacımız, hem sektöre hem de öğrencilerin bilgi ve becerilerinin artmasına, nitelikli işgücünün artmasına katkı sağlamak hem de uygulamalı eğitim yapabilmelerine olanak sağlamaktır. Bu vesileyle optik perakende sektörünün lideri olan bir firma olarak, hem Atasun Optik’i, hem optisyenlik mesleğini tanıttık, hem de öğrencilerinizin sorularını cevaplayarak iş ve staj başvurularını aldık. Kariyer basamakları ve cv hazırlama teknikleri hakkında da bilgiler verdik” diye konuştu.

Atasun Optik tarafından; bir adet cam kesme makinası, bir adet dijital fokometre, bir adet el taşı, bir adet nilör  makinesi, yüz adet muhtelif  diyoptri değerlerinde silindirik (astigmat) 65 çap organik cam, yüz adet muhtelif (+) diyoptri değerde astigmat organik 60 CAP cam, elli adet muhtelif diyoptri değerlerinde sferik-astigmat organik cam, elli muhtelif diyoptri ve ölçü değerlerinde progresive gözlük camı, 2 yüz adet yetişkin faset/ nilör / metal tam kapalı/ plastik tam kapalı gözlük çerçevesi ve yüz adet de güneş gözlüğü  hibe edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Atasun, Optik’ten, sağlık, hizmetlerine, cihaz, bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı