Haber Detayı
18 Temmuz 2018 - Çarşamba 20:37
 
Aydemir, Anayasa Komisyonu üyeliğine seçildi
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yasama çalışmalarının ilk müzakere birimi olan komisyonlara seçimler yapıldı. Halkların Demokratik Partisi(HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, TBMM Anayasa Komisyonu üyeliğine seçildi.
SİYASET Haberi
Aydemir, Anayasa Komisyonu üyeliğine seçildi

TBMM İhtisas Komisyonlarında seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Anayasa Komisyonu’nda üyeliğe seçildi.

Konuya ilişkin olarak HDP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Partimizin değerli hukukçularından, ilimizin Milletvekili Av. Erdal Aydemir TBMM bünyesinde yer alan Anayasa Komisyonu üyeliğine seçilmiş bulunmaktadır. Kendisini halkımız adına kutluyoruz. Yılların hukukçusu Baromuzun eski başkanı, milletvekilimiz Av. Erdal Aydemir bu birikimlerini bu kurulda halkımızın ihtiyacı olan anayasa değişikliklerinde sergileyeceğine eminiz. Bu yolda mevcut anayasanın demokratik dönüşüme uğramasında ülke yararına katkı sunacağı kuşkusuzdur. Demokratik, yeni ve uygar bir anayasa yapmaları temennisiyle kendisine Bingöl halkı ve il, ilçe teşkilâtlarımız adına başarılar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydemir,, Anayasa, Komisyonu, üyeliğine, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı