Haber Detayı
19 Ocak 2021 - Salı 13:33
 
AYDEMİR’DEN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ OLAYLARIYLA İLGİLİ ÖNERGE
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Boğaziçi Üniversitesine yapılan rektör ataması nedeniyle yaşanan protestolarda bacağı kırılan Deniz Baran Erbudak ile ilgili meclise soru önergesi verdi.
SİYASET Haberi
 AYDEMİR’DEN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ OLAYLARIYLA İLGİLİ ÖNERGE

Aydemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması istemiyle meclise sunduğu iki ayrı önergede, Boğaziçi Üniversitesine, Haliç Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’nun "kayyım rektör" olarak atanmasını protesto etmek amacıyla toplandıkları alanda hiçbir illegal tutum ve davranış olmamasına rağmen saldırıya uğ4rayan öğrencilerden Deniz Baran Erbudak'ın dizinde iki kırık, arka çapraz bağlarında zedelenme ve lezyonlar meydana geldiğini ifade etti.

Aydemir, “ Deniz Baran Erbudak'ın maruz kaldığı saldırı hakkında bir soruşturma başlatacak mısınız? Kırılan bacağına defalarca şiddet uygulayan kişileri tespit edip haklarında işlem yapacak mısınız? Bacağındaki kırıklar, çapraz bağlarındaki zedelenmeler ve lezyonlara rağmen önemli bir şey olmadığını ileri sürüp tedavi etmeyen Gazi Mustafa Kemal Hastanesi hakkında soruşturma başlatacak mısınız?” diye sordu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , AYDEMİR’DEN, BOĞAZİÇİ, ÜNİVERSİTESİ, OLAYLARIYLA, İLGİLİ, ÖNERGE,
Yorumlar
Haber Yazılımı