Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 00:14
 
Aydemir, doğalgaz mağduriyetini meclise taşıdı
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Bingöl’de doğalgaz nedeniyle yaşanan mağduriyetlerle ilgili meclise soru önergesi verdi.
GÜNDEM Haberi
Aydemir, doğalgaz mağduriyetini meclise taşıdı

Önergenin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından cevaplandırılmasını talep eden Aydemir, soru önergesinde, “Seçim bölgem olan Bingöl il genelinde seçmenler tarafından dile getirilen, mağduriyet oluşturmuş doğalgaz abonelikleri hakkında birçok sorun bulunmaktadır.

Yaklaşık10 yıl öncesinde tüm işlemlerinin bitmiş olması gereken, ilimize doğal gaz verilmesi projesi 2 yıl öncesine kadar ertelenmişti. 2 yıldır çalışmaları devam eden proje, vasat, plansız bir şekilde yürütülmektedir.

Bu plansız çalışma Aralık ayına girmemize rağmen, projelerini özel firmalara yaptıran halk, ilde dağıtım görevini yüklenen firma tarafından mağdur edilmektedir. -10 derecelere kadar düşen hava koşulları ilimizdeki yüzlerce seçmeni ve aileleri soğuk hava koşullarına maruz bırakmıştır. Çocuklar ve yaşlılar gribal salgın hastalığa yakalanma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Seçmenlerimizin sıklıkla dile getirdiği bu konu yaşam koşullarını olumsuz etkilemektedir. Abonelik kuyruğu yığınları ve gaz dağıtım hizmetindeki aksaklıklar acilen çözüme kavuşmalıdır” dedi.

Aydemir, Bakan Dönmez’e şu soruları sordu:

1-İldeki doğal gaz dağıtım şirketinin çalışma sistemi hakkında bir düzeltme yapılmasını düşünüyor musunuz?

2-Seçmenlerin yaşadığı bu mağduriyetleri gidermek için ne yapacaksınız?

3-Soğuk hava koşullarıyla mücadele eden ve hastalık tehditleriyle karşı karşıya olan seçmenlerin taleplerini acilen yerine getirecek misiniz?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydemir,, doğalgaz, mağduriyetini, meclise, taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı