Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 01:52 Bu haber 1364 kez okundu
 
Aydemir, “mağduriyetler giderilsin”
Halkların Demokratik Patisi (HDP) Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, elektrik faturalarındaki artışla ilgili meclise soru önergesi verdi.
GÜNDEM Haberi
Aydemir, “mağduriyetler giderilsin”

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Elektrik faturalarındaki artışlarla ilgili verdikleri önergeye gelen cevabın, halkın taleplerinin hiçe sayıldığını gösterdiğini söyledi.

Aydemir, şunları söyledi: “Tüm kesimlerce şikâyet konusu olan faturalardaki artışın tek sebebi halkın enerjiyi daha fazla tüketilmesine bağlanmış ve tabiri caizse halk suçlanmıştır. Oysaki Faturalardaki enerji tüketim miktarları ve faturalardaki artışa bakıldığında halkın tüketiminde herhangi ciddi bir değişikliğin olmadığı açıktır. Elektrik tarifelerinin ve alakasız giderlerin, kesintilerin faturalara yansıtılmasıyla fatura bedellerinin 2-3 kata kadar artması halka mal edilmemelidir. Halkımızın mağduriyetleri giderilmeli ve halk suçlanmamalıdır. Genel anlamda yürüttüğümüz çalışmalara bakıldığında sadece gündem oluşturmak gibi bir niyetimiz yoktur.  Halkımızın sorunlarını ve ilimizin sıkıntılarını araştırmak, dile getirmek, çözüm aramak, en öncelikli görevimizdir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aydemir,, “mağduriyetler, giderilsin”,
Yorumlar
Haber Yazılımı