Haber Detayı
01 Ağustos 2021 - Pazar 16:53
 
BARODAN KONYA SALDIRISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Bingöl Barosu, 7 kişinin öldürüldüğü Konya’daki saldırı ile ilgili açıklama yaptı.
- Haberi
BARODAN KONYA SALDIRISI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Bingöl Barosundan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Konya İli Meram İlçesinde 12 Mart 2021 tarihinde ırkçı saldırıya uğrayan aileden 7 kişi, 30 Temmuz’da akşam saatlerinde gerçekleşen saldırıda katledilmiş ve evleri ateşe verilmiştir.

Defalarca uyarıda bulunduğumuz, göreve çağırdığımız yetkili makamlar ilk saldırıyı gerçekleştirenler hakkında etkili bir soruşturma yürütmüş olsaydı, belki bugün bu saldırı ülke gündeminde olmayacaktı.

Son dönemlerde Kürtlere karşı artan ırkçı saldırılar nedeniyle barolarca basın açıklamaları yapılmış, ama bazı yayın organları tarafından açıklama yapan baroları hedef gösteren haberler ile gerçekleşen saldırıların adi vakalar olduğu izlenimi verilerek belki de gerçekleşen ırkçı saldırı için failler cesaretlendirilmiştir. Bu aşağılık ırkçı saldırıların biran evvel sonlandırılabilmesi için etkin bir soruşturma ve yargılama sürecinin yürütülerek cezasızlık politikasına artık son verilmesini istiyoruz.

Saldırı nedeniyle hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı dilerken yapılacak soruşturma ve açılacak davada sürecin yakından takipçisi olacağız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BARODAN, KONYA, SALDIRISI, İLE, İLGİLİ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı