Haber Detayı
07 Haziran 2019 - Cuma 01:15
 
Bayramlaşma töreni yapıldı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valiliğince polisevinde düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.
GÜNDEM Haberi
Bayramlaşma töreni yapıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla polisevinde düzenlenen bayramlaşma törenine katılanların bayramını kutladı.

Burada, gazetecilere açıklamada bulunan Yılmaz, Bingöl halkının ve İslam aleminin bayramını tebrik etti.

Bayramın, bütün insanlığa barış, güzellik, esenlik getirmesini dileyen Yılmaz, şunları söyledi: “Çok şükür Bingöl’de, Türkiye’de daha huzurlu bayramımızı geçiriyoruz. Ülkemizde istikrar var, huzur var ama maalesef İslam dünyasının birçok bölgesinde aynı atmosferde bayramı idrak edemiyoruz. Çeşitli baskılar altında, güvenlik endişeleri altında bayramı karşılayan kardeşlerimiz var. Onların da bayramını özellikle tebrik ediyoruz. Filistin’den, Arakan’a, Somali’den, Afganistan’a birçok coğrafyada zorluklar altında bayram sevincini yaşayan Müslümanların da bayramını tebrik ediyorum. Onların da bu sıkıntılı durumdan biran önce çıkmasını, daha huzurlu bir şekilde bayramları karşılamalarını temenni ediyoruz”

“Bayramlar, dostlukların, kardeşliklerin pekiştiği, küslüklerin ortadan kalktığı, dayanışmanın arttığı zamanlardır” diyen Yılmaz,

“Bu bayramın da kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize vesile olmasını diliyorum. Lüzumsuz bir yere toplumu kutuplaştırmaya, birbirinden ayırmaya çalışan eğilimler görüyoruz. Bu bayramlar İnşallah bunun tersine toplumumuzu kaynaştıracak, daha bir birlik, beraberlik içerisinde yoluna devam etmesine yardımcı olacak. Bir toplumu ayakta tutan en önemli şeylerden biri ortak değerlerdir. Elbette farklılıklarımız olacak, bizde bu farklılıkları zenginlik olarak göreceğiz. Ama bir taraftan da bayram gibi, vatan gibi bayrak gibi ortak değerlerimizi de hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz. Bunlar farklılık içerisinde bizleri bir arada tutan güçlendiren, geleceğe çok daha güçlü bir şekilde yürümemizi sağlayan hadiselerdir” diye konuştu.

Yılmaz, daha sonra Şehit Aileleri, Gazileri, Malulleri ve İnsan Hakları Derneği ile hastanede yatan hastaları ve Sevgievlerinde kalan çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Törene, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, STK Başkanları iel vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayramlaşma, töreni, yapıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bayramlaşma töreni yapıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı