Haber Detayı
13 Şubat 2020 - Perşembe 23:41
 
Belediye 100 personelle kar temizleme çalışması yürütüyor
Yoğun kar yağışının ardından kar temizleme çalışmalarına başlayan Bingöl Belediyesinin, 26 araç ve 10 personelle çalışma yürüttüğü bildirildi.
GÜNDEM Haberi
Belediye 100 personelle kar temizleme çalışması yürütüyor

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünce yapılan açıklamada, etkili olan yağışın ardından başlatılan karla mücadele çalışmasının aralıksız bir şekilde sürdürüldüğü belirtildi.

6 kamyon, 6 greyder, 7 loder, 2 tuzlama aracı, 2 paletli ekskavatör, 1 lastikli ekskavatör, 2 kaldırım küreme aracı ve 100 personelle sürdürülen çalışmalar kapsamında ana arterler, cadde ve sokakların temizlendiği belirtilen açıklamada, “24 saat esasına göre yapılan çalışmalar kapsamında çarşı merkezi ve mahallerdeki cadde ve sokaklar temizleniyor. İl genelinde ulaşım ve yaya trafiğinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tüm ekiplerimiz gece ve gündüz karla mücadele çalışmalarını sürdürecektir” denildi.

Buzlanma riskine karşı tuzlama çalışmalarının da yürütüldüğü vurgulanan açıklamada, “Kar yağışının ardından oluşabilecek buzlanma durumlarına karşı tuzlama çalışmaları yürütülüyor. Diğer taraftan çatılarda oluşan kütleler itfaiye ekiplerince kırılıyor. Karla mücadele çalışmalarının daha etkili bir şekilde yürütülmesi için Zabıta Müdürlüğünce yapılan anonslar dikkate alınmalı. Araç sahiplerinin park noktasında hassas davranmalı ve karla mücadelenin yapılacağı bölgelere araçlarını park etmemeleri gerekiyor” ifadelerine yer verildi.

Çarşı merkezinde özellikle akşam saatlerinde yapılacak çalışmalar kapsamında tüm araç sahiplerinin belediye ekiplerine yardımcı olması gerektiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Karla mücadele çalışmasını yürüten ekiplerimiz, çarşı merkezinde özellikle ana arterlerde yapılan araç parklarından dolayı zor anlar yaşamakta. Tüm araç sahiplerimizin duyarlılık göstererek, araçlarını daha uygun alanlarda park etmelidir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, 100, personelle, kar, temizleme, çalışması, yürütüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı