Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 00:14
 
“Belediye bütçesi yüzde 45 açık verdi”
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bingöl Belediye Meclis Grubu, Bingöl Belediyesinin geride kalan 5 yılını değerlendirdi.
GÜNDEM Haberi
“Belediye bütçesi yüzde 45 açık verdi”

DBP meclis grubundan yapılan açıklamada, “Bir beş yıllık dönem de bitmek üzere. Bingöl gibi küçük ve zorlu iklim şartlarına sahip bir şehrin belediyesinden beklenen asgari ve hayati hizmetler vardır. Temizlik, ulaşım, su ve bu yıl olduğu gibi zorlu geçen kış şartlarına müdahalede her zaman hazır bulunmaktır. Yoksa rahat zamanda herkes belediyecilik yapar; amiyane tabiri ile “dedem gelse o da yapar” klişesi kadar rahattır.

Kaç günlük manzarayı ve halkın çektiğini anlatmanın bir anlamı yoktur. Çünkü her şey apaçık ortadadır. Herkes ana arterlere sıkışmış, gerginlik ve memnuniyetsizlik diz boyu olmuştur” denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Halihazırdaki başkanın üç ay daha görev süresi varken, AKP bir yerden yeni başkan adayını alıp resmi toplantılara, sanki seçilmiş gibi katılmakta, mevcut başkan da, ne de olsa ben aday değilim deyip sosyal medyadan “karla mücadele çalışmalarımız hızla devam ediyor” diyerek twit atmakta, ardından twit gırla beğeni almaktadır. Anlamakta güçlük çekiyoruz bu beğenileri yapanlar nerede yaşıyor. Belediye meclisinde başkan yok, yetki kimde belli değil. Nedir bu Bingöl halkının bu iktidar partisinden çektiği. Geçen dönemin sonunda, bir önceki başkana da aynı şey yapıldı ve pasifize edilerek tüm olumsuzluklar başkanın şahsına yüklenip, partinin yanlış yönetim ve başkan seçiminin sorumluluğu sıfırlanmaya çalışıldı ama artık halk bu tiyatroyu görüp aklının sesi ile hareket edecektir.

-KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ İPTAL EDİLDİ-

Kültür mahallesi kentsel dönüşüm projesi için 2018 bütçesine alınan yaklaşık 57 milyon TL (57 Trilyon) kredi de İller Bankası tarafından iptal edildi ve 2018 bütçesi yaklaşık 45 açık verdi. Ancak acele bir takla ile hemen 26.12.2018 tarihinde meclis olağanüstü toplantıya çağırılarak bu kredi bütçeden çıkarılıp makyaj yapıldı. Yalnız şunu bilmiyorlar ki sadece günü kurtardılar seçime girerken.

 Bilin ki Bingöl Belediyesinin 2018 bütçesi gerçekte yaklaşık 45 açık vermiştir ve bunun ceremesini hep birlikte çekeceğiz. Bir de gidip kentsel dönüşümle ilgili, olmayan proje için ödül de almışlardı birkaç resimle. Artık kimsenin dalga geçilmeye tahammülü kalmamıştır.

Nerde AK belediyecilik, hani AKP’yi AKP yapan belediyecilikti, peki neden biz göremiyoruz, gözlerimiz mi bozuk, aklımız mı kıt? Hayır, bu halk her şeyi görür ve gereğini yapar. Bingöl halkının kaybedecek bir 5 yılı daha yok. Bu sorumsuzluklar silsilesi Bingöl’ü adeta ölüme terk edilmiş bir görüntüye sokmuştur. Bu hususları Bingöl kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Belediye, bütçesi, yüzde, 45, açık, verdi”,
Yorumlar
Haber Yazılımı