Haber Detayı
28 Mayıs 2018 - Pazartesi 23:05
 
Belediyeden borç uyarısı
Bingöl Belediyesi, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergisi borcu bulunan vatandaşların cezalı durumu düşmemeleri için 31 Mayıs Perşembe gününe kadar birinci taksit ödemelerini yapmaları gerektiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Belediyeden borç uyarısı

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada, 31 Mayıs 2018 Perşembe günü sona erecek olan emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerine ilişkin uyarılarda bulundu.

Açıklamada, “Emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerinde sıkışıklığa meydan verilmemesi için mükelleflerin, vergilerini belirtilen süre içerisinde ve son güne bırakmadan ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Birinci taksit ödemelerini geciktirenler ise cezaya girecektir. Bu nedenle vatandaşlarımızın emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödeme süresi 31 Mayıs 2018 Perşembe günü sona ereceğinden dolayı bu tarihe kadar ödemelerini yapmaları önemle rica olunur. Vatandaşlarımız, belediyemiz veznelerine gelerek borçlarını kolaylıkla ödeyebilirler” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, www.bingol.bel.tr internet adresine girerek e-belediye üzerinden günün her saatinde kredi kartıyla borç işlemlerini yapabilecekleri belirtildi.

Mükellefler, yıllık emlak vergilerinin tamamını Mayıs ayının sonuna kadar ödeyebilecekleri gibi, ikinci taksit ödemelerini 30 Kasım 2018 Cuma günü olmak üzere iki taksit halinde de yatırabilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeden, borç, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı