Haber Detayı
17 Ocak 2017 - Salı 22:23
 
Belediyeden Girişimcilik kursu açılacak
Bingöl Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle 60 kişilik girişimcilik kursu açılacak. Kurslara başvurular 27 Ocak 2017 tarihine kadar alınacak.
GÜNDEM Haberi
Belediyeden Girişimcilik kursu açılacak

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Daha öncede KOSGEB işbirliğiyle 8 adet girişimcilik kursu açtık ve kursu başarılı bir şekilde tamamlayan 240 kursiyerimize sertifikalarını verdik. Kursu tamamlayıp sertifika alan kursiyerlerimizden kendi işini kurarak geçimini sağlamakta ve aynı zamanda istihdama katkı sağlayanlar bulunmaktadır. İlimizde girişimcilik kurslarına yönelik oluşan yoğun talebi karşılamak, yerel girişimcilerimizi desteklemek ve yeni iş sahalarının kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenliyoruz” dedi.

Başvuruların 27 Ocak 2017 tarihine kadar alınacağını belirten Barakaz, “Belediyemiz tarafından 31 Ocak 2017-4 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; girişimcilik, iş planı hazırlama, finansal plan, yönetim planı vb. konuları kapsayan 32 saatlik hem teorik hem de pratik bir eğitim olacaktır. Tamamen ücretsiz olan bu eğitim, genel katılıma açık olmakla beraber 60 kişi ile sınırlıdır ve devam zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitimi başarı ile tamamlayan girişimci adayları sertifika alarak yeni girişimci desteğine başvuru hakkı kazanacaklardır.

Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde bulunan Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü biriminden başvurular alınacaktır” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeden, Girişimcilik, kursu, açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı