Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 00:37 Bu haber 1072 kez okundu
 
Belediyeden koronavirüs tedbirleri
Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, koronavirüs ile mücadele kapsamında kentin yoğun olarak kullanılan alanların titizlikle dezenfekte edildiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Belediyeden koronavirüs tedbirleri

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, korona virüs (COVID-19)’e yönelik alınan tedbirleri ve çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, tedbirler kapsamında Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerle il genelinde dezenfekte çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçları, camiler, ticari taksiler, kamu kurum ve kuruluşları ile kamuya açık alanlara öncelik verildiğini vurgulayan Arıkan, şunları söyledi:

“İlimizin sağlığı ve huzuru için halkın yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfeksiyon çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Uzman ekibimizle dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını yürütürken, Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce oluşturulan ekiple cadde ve sokaklarımızı temizliyor, BİSKİ Müdürlüğümüz ekipleriyle de içme suyu depolarımızın temizlik ve klorlama işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Dezenfekte çalışmaları planlı bir şekilde yürütülüyor. Bu bağlamda günlük olarak riskler ortadan kalkıncaya kadar işlemler devam edecektir. Yağışların kesilmesiyle birlikte tüm park ve bahçeler ile çocuk oyun alanlarında dezenfekte çalışmalarımıza start vereceğiz.”

İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında faaliyetleri geçici olarak durdurulan işletmelere yönelik denetimlerin de sıkılaştırıldığını kaydeden Başkan Arıkan,

“Zabıta ekiplerimiz, geçici bir şekilde faaliyetleri durdurulan kahvehane, kıraathane, kafeterya, oyun salonları başta olmak üzere genelgede yer alan tüm alanlara yönelik denetimler devam ediyor. Koordineli bir şekilde çalışan ekiplerimiz, saha denetimlerinin yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen her ihbarı dikkate alarak çalışmalarını sürdürüyor. Yine marketlerde fahiş fiyat denetimleri ile fırınlar başta olmak üzere üretim sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde hijyen denetimleri sürdürülüyor” ifadelerini kullandı. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bakanlıklarca alınan tedbirlere tüm vatandaşların uyması gerektiği çağrısında bulunan Arıkan, şöyle dedi:

“Gerek Sağlık Bakanlığımız Gerekse İçişleri Bakanlığımızca alınan tedbir ve önlemlere her bir vatandaşımızın titizlikle riayet etmesi gerekiyor. Sağlığımızı ve sevdiklerimizi korumak için Sağlık Bakanlığımızca açıklanan tedbirleri harfiyen yerine getirmeli, zaruri haller dışında dışarı çıkmaktan kaçınmalıyız. Her zorluğun üstesinden gelen devletimiz ve milletimiz bu süreci de tedbirli bir şekilde atlatacaktır. Bizlere düşen önlem almak, alınan karar ve tedbirlere uymaktır.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediyeden, koronavirüs, tedbirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı