Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 00:05 Bu haber 238 kez okundu
 
Berberlerin faaliyetleri durduruldu
Koronavirüs tedbirleri kapsamında, kahvehane, lokal, kafe gibi alanların ardından, yakın temasın olduğu berber, güzellik merkezleri gibi işyerlerinin faaliyetlerine de ara verildi.
GÜNDEM Haberi
Berberlerin faaliyetleri durduruldu

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine koronavirüs konulu ek bir genelge gönderdi. Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri 21 Mart saat 18.00 itibariyle geçici süreliğine durduruldu.

Daha önce vatandaşların doğrudan temel ihtiyaçlarına yönelik olmayan bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için illere genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; alınan tedbirlere ilave olarak bir genelge daha valiliklere gönderdi.

Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması nedeniyle anılan virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar açısında riskli olabilecek; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerin faaliyetleri 21 Mart 18:00 saati itibariyle geçici süreliğine durduruldu.

Bakanlık, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Berberlerin, faaliyetleri, durduruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı