Haber Detayı
13 Temmuz 2021 - Salı 19:05
 
BESİCİLERE HİBELER ANLATILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen 50 hibeli “Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Projesi” kapsamında Karlıova İlçesinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
- Haberi
BESİCİLERE HİBELER ANLATILDI

Toplantıya Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır, Bingöl İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu, Bingöl İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Doğan Koç ile Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan katıldı.

Toplantıda proje sorumlusu teknik personel tarafından yetiştiricilere, proje hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra yetiştiricilerin projeyle ilgili soruları yanıtlandı.

Bilgilendirme toplantısının ardından Karlıova İlçe Merkezinde açılacak olan Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ile Ziraat Odası Başkanlığının yeni şubesi ziyaret edildi. Ardından Karlıova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret eden İl Müdürü Bahadır, burada personeller ile bir araya gelerek yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvan sağlığı, hayvan sevkleri gibi işlemler hakkında bilgi aldı.

YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

“Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesi Projesi” kapsamında besicilere, yeni ahır, ağıl yapımı veya kapasite artırımı, çadır alımı ile yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşıma ünitesi ve otomatik suluk yatırımlarına yüzde 50 oranında hibe verilecek. Programa başvurular 30 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BESİCİLERE, HİBELER, ANLATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı