Haber Detayı
27 Nisan 2022 - Çarşamba 17:40
 
BİNGÖL BALI İÇİN COĞRAFİ İŞARET BAŞVURUSU YAPILDI
Bingöl balının hak ettiği değere ulaşması için gerekli çalışmaların yapıldığını bildiren Doç. Dr. Nusret Özbay, coğrafi işaret için başvurunun yapıldığını belirtti.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL BALI İÇİN COĞRAFİ İŞARET BAŞVURUSU YAPILDI

Bingöl Üniversitesi’nin “Arı ve Arı Ürünleri” ve “Ekonomik Değeri Yüksek Bitkilerin Tespiti ve Değerlendirilmesi” konularında pilot üniversite seçilmesi ile birlikte bu alanda çalışmalar yürüten üniversite PİKOM birimi, paydaşlarına ziyaretler gerçekleştirerek fikir alışverişinde bulunuyor.

Bu kapsamda PİKOM Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay ve Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Demir, Bingöl Arıcılar Birliği Başkanlığına yeni seçilen Ali Aba’yı ziyaret etti.

Yapılan ziyarette arıcıların konaklama ve barınma sorunlarına değinen  Aba, dışardan izinsiz ve belgesiz gelen arıcıların resmi prosedürlerini kontrol etmek üzere ilgili başvuruların yapılacağını belirtti. Arıcılar olarak üniversiteye gereken desteği vereceklerini belirten Aba, iş birliğinin daha da güçlendirilmesini arzu ettiklerini ifade etti. 

Arıcıların katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi için teşvik edilmesi gerektiği belirtilen PİKOM Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, üniversite olarak gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Bingöl balının hak ettiği değere ulaşması için gerekli çalışmaların yapıldığını bildiren Özbay, coğrafi işaret için başvurunun yapıldığını belirtti.

Abdulkadir BEĞSARI

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, BALI, İÇİN, COĞRAFİ, İŞARET, BAŞVURUSU, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı