Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 00:22
 
“Bingöl bu bölgenin huzur başkentidir”
Vali Ekinci, “Bingöl bu bölgenin huzur başkentidir. Ben çalışırken, bölgesel çalışırım. Dolayısıyla Elazığ’a, Tunceli’ye, Diyarbakır’a, Erzurum’a, Muş’a bakarak geldim. Hakikaten burası huzurun başkenti. Bingöl’de mutlu olacağımızı düşünüyoruz. Mutlu olduğunuz yerde de güzel hizmet edersiniz. Biz de o hizmetin peşinden koşarız” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Bingöl bu bölgenin huzur başkentidir”

Bingöl’ün yeni valisi Kadir Ekinci, görevine başladı. Valilik toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Ekinci, Bingöl’e hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağını söyledi.

Bingöl’ün tarihi geçmişiyle, doğal güzellikleriyle, kültürel zenginlikleriyle gelişmeyi ve kalkınmayı fazlasıyla hak eden illerden biri olduğunu belirten Vali Akinci, “İnşallah Bingöl’ü bugününden daha ileriye götürme adına hizmet etmeye gayret edeceğiz. Bu hizmetimizde esas olan insandır. Kırmızı çizgimiz insandır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla beslenmiş bir medeniyetin çocukları olarak Rabbül Alemin izin verirse insanlarımızın sorunlarının her birisine tek tek dokunmaya, onlarla gönül birlikteliği kurmaya gayret edeceğiz. Ben bir yeri altınla döşemektense, gönülleri birbirine bağlamayı, muhabbetle bir birine sarılmayı çok daha evla bulanlardanım. Dolayısıyla biz işimizi yapacağız. Bingöl’ü sosyal ve ekonomik anlamda, bugününü kurtarmaktan ziyade, Bingöl’ün yarınını nasıl daha güzel şekillendiririz, bunun gayreti içerisinde olacağız. Bu işleri yaparken, projeleri gerçekleştirirken aslolan Bingöllü kardeşlerimizle hemhal olmamız olacaktır” dedi.

“DOKUNMADIĞIMIZ BİR ALAN BIRAKMAYACAĞIZ”

Vali Mantı, şunları söyledi: “Medeniyet çizgisi içerisinde bizim en son geldiğimiz nokta devlet olma erdemidir. Bu devlet hukukun üstünlüğünü esas alan bir devlettir. Dolayısıyla hiçbir kişinin, zümrenin ya da grubun üstünlüğünü dikkate almayan ya da o farklılıkların devlet nezdinde hiçbir kıymeti olmayan bir devlettir. Sadece tüm insanlar eşit ve hukuk önünde kurallara göre hareket etmek durumundadır. Dolayısıyla devlet, yürüyen bir hukuktur.

Bizim çalışmamız da, devlet memuru olmamız hasebiyle mevzuat çerçevesinde olacaktır. Bu mevzuatı esnetirken, insanımız lehine ne yapabiliriz bunun gayreti içerisinde olacağız. Bingöllü kardeşlerimizin hayatlarını nasıl rahatlatabiliriz, daha güzel bir Bingöl’de nasıl yaşatabiliriz bunun gayreti içerisinde olacağız. Ekonomik, sosyal her türlü projenin içerisinde olacağız. Biz, Bingöl Valiliği olarak dokunmadığımız bir alan bırakmayacağız inşallah.

Bu noktada, bugüne kadar terörle mücadele noktasında yapılan kararlı bir mücadele söz konusu, bu mücadele aynen devam edecek. Bu devam ederken, Bingöl’ün kırsalında 3 terörist öldürüldü, 1 asker şehit oldu gibi haberlerden ziyade inşallah bundan sonra Bingöl’ün kırsalında turizm canlandı, Bingöl’ün dağlarında yamaç paraşütü yapılıyor ya da Bingöl’ün kırsalında insanlar huzur, güven içerisinde yaşıyor gibi haberlerin ön planda olması bizim en büyük arzumuzdur.

-TURİZM VE EĞİTİM ÖNCELİKLİ ALANIMDIR-

Turizm ve eğitim benim öncelikli alanımdır, yatırıma özel önem veririm ama bunları yaparken de hiçbir zaman kafamıza göre iş yapmayacağız. Bundan sonra da kamu personeline ilk talimatımız bu olacak, hiç kimse kendi kafasına göre iş yapmayacak. Biz kamunun bir bütün halinde hareket etmesini istiyoruz. Yerel yönetimleriyle, diğer kamusal, sivil örgütleriyle bir bütün halinde, bir orkestranın ses çıkarması gibi Bingöl’ün bundan sonra ses çıkarmasını istiyoruz.

Fitne fesada kulak asmayın. Bu saatten sonra ben Bingöl’ü temsil ediyorum, Bingöl de beni temsil ediyor. Dolayısıyla fitne-fesat Bingöl’e zarar verir. Biz, bu ile zarar verecek hiçbir şeyin yanında, yöresinde olmayız. Bingöl’ü bir adım daha öteye nasıl götürebilirizin gayreti içerisinde olurken birileri başka hesaplar içerisinde olabilir. Bir bayrak taşıyoruz, bu bayrağın yere düşürülmesinde kimseye müsaade etmeyiz.

-ASLOLAN BİNGÖLLÜ KARDEŞLERİMİZE HİZMET ETMEKTİR-

İnsana hizmet etmeyen, edemeyen valilik, çok gerekli bir valilik değildir. Dolayısıyla aslolan Bingöllü kardeşlerimize hizmet etmektir, onlarla gönül bağı kurabilmektir. Buradan ayrılırken burada bir sürü kapım olsun, tekrar dönüp geldiğimde evinde beni misafir edecek bir sürü dostum olsun. Benim istediğim budur. Bingöl bu bölgenin huzur başkentidir. Ben çalışırken, bölgesel çalışırım. Dolayısıyla Elazığ’a, Tunceli’ye, Diyarbakır’a, Erzurum’a, Muş’a bakarak geldim. Hakikaten burası huzurun başkenti. İnsanların yüzündeki gülümseme, hoşgörü, pozitif enerji insanların yüzünde algılanıyor, ben de onu aldım. Dolayısıyla Bingöl’de mutlu olacağımızı düşünüyoruz. Mutlu olduğunuz yerde de güzel hizmet edersiniz. Biz de o hizmetin peşinden koşarız.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bingöl, bu, bölgenin, huzur, başkentidir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı