Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 00:32 Bu haber 3742 kez okundu
 
Bingöl dağlarında yamaç paraşütü
Bingöl belediyesi bünyesinde açılan 20 kişilik yamaç paraşütü kursu tamamlandı. Kursiyerler, Bingöl dağlarında eğitim uçuşlarını başarıyla gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Bingöl dağlarında yamaç paraşütü

Bingöl Belediyesi tarafından hazırlanarak, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 'Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı' kapsamında kabul edilen 'Bingöl'e Yeni Turizm Alanlarının Kazandırılması Projesi' kapsamında, yamaç paraşütü uçuş noktaları tespit çalışması ve 20 kişilik yamaç paraşütü kursu düzenlendi.

Kursa katılan ve başarılı olan kursiyerlere Türk Hava Kurumundan YP 2 sertifikası verilecek.

Yamaç Paraşütü Eğitmeni ve Organizatör Mustafa Kurt, Yamaç paraşütü kursunu Türkiye’nin tanınmış, hedef ve mesafe yarışmalarında ödül almış deneyimli tecrübeli eğitmenlerce kazasız bir şekilde tamladıklarını söyledi.

Yamaç Paraşütü kursunda Serhad Karaduman, Egemen Fidan ve Burak Cemre Ünal ile birlikte eğitmenlik yaptıklarını anlatan Kurt,

“Amacımız gençlerimizi uyuşturucu madde ve zararlı alışkanlıklardan kurtarmak için Bingöl ilimizin de yamaç paraşütü sporuna uygun olduğundan bu sporu Bingöl ve Bingöllü gençlerimize kazandırmak, yamaç paraşütü sporunu Bingöl de sürdürülebilir hale getirmek, Gençlerimizi havacılık hakkında bilgilendirmek havacılığa ve hava sporlarına yönlendirmek, salon sporlarında daha ziyade ekstrem sporları ile, doğayla birleştirtmek, gençlerimizi bir nebzede olsun uyuşturucu madde gibi zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak ufuklarını genişletmeyi hedefliyoruz.  Türki’deki Yamaç paraşütü sporcularını Bingöl ilimize katkılarını bekliyoruz. Fethiye Ölüdeniz de, Antalya’da, Denizli’de, İstanbul gibi batı illerinde uçmak tansa, doğu illerimizi görmelerini bu illerde uçuş yapmalarını, yamaç paraşütü ve diğer ekstrem sporları ile, doğudaki ilerimizi şenlendirmelerini bu bölgedeki gençlerimize bu ekstrem sporlarını öğretmelerini bekliyoruz. Doğuda genç olmak doğuda yaşamak gerçekten gençlerimiz için çok zor, destek olalım. Bingöl ilimizde hava sporları şenliği yapmayı düşünüyoruz bu konuda da sporculardan ve bürokratlardan desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl, dağlarında, yamaç, paraşütü,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bingöl dağlarında yamaç paraşütü
Yorumlar
Haber Yazılımı