Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 00:04 Bu haber 1288 kez okundu
 
Bingöl’de eğitim seferberliği:
4 bin 159 öğretmen, 4 bin 159 öğrenciyi evinde ziyaret etti
GÜNDEM Haberi
Bingöl’de eğitim seferberliği:

-Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünce veli öğretmen ilişkilerini güçlendirmek amacıyla “Öğretmen veli el ele” sloganıyla başlatılan eğitim seferberliği kapsamında 4 bin 159

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan eğitim seferberliği kapsamında il genelinde 4 bin 159 öğretmen, 4 bin 159 öğrenciyi evinde ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bingöl’deki eğitim çıtasını yükseltmek, veli, öğretmen ilişkilerini güçlendirmek, öğrencilerin evdeki çalışma ortamlarını görmek amacıyla başlattığı “Öğretmen Veli El Ele” çalışmasıyla bir gecede 4 bin 159 öğretmen, 4 bin 159 öğrenciyi evinde ziyaret etti.

Bingöl Kent Merkezindeki öğretmenlerin ev ziyaretlerine Bingöl Valisi Kadir Ekinci ile İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, ilçelerde ise kaymakamlar eşlik etti.

Bahçelievler Mahallesinde ikamet eden 7 ve 8’nci sınıf öğrencilerini öğretmenlerle birlikte ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Güney, burada öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Burada açıklamada bulunan Güney, amaçlarının öğretmen, veli ilişkilerini güçlendirmek, öğrencilerin ev ve çalışma ortamlarını görmek ve yalnız olmadıklarını onlara htirmek olduğunu söyledi.

“Öğretmen Veli El Ele” sloganıyla yola çıkarak, il genelinde 4 bin 159 öğretmenin, 4 bin 159 öğrenciyi bir gecede ziyaret ettiğini anlatan Güney, “Öğrencilerin evdeki çalışma ortamlarını görmek, veli, öğretmen ve öğrencilerle kaynaşmalarını sağlamak ve ilişkileri güçlendirmek amacıyla öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ediyoruz. Okul veli ilişkisini güçlendirmek adına bugün buradayız. Veliler, bizim en önemli paydaşlarımız, çocuklarımızın yaşadıkları, hayat buldukları alanlar. Birbirimizi daha iyi tanımak adına bugün buradayız. Öğretmen evimizi tanısın diye öğretmenler çocukları evlerinde ziyaret ediyor. 4 bin 159 öğretmenimiz an itibariyle 4 bin 159 öğrencimiz için ev ziyaretlerindeler. Buradaki asıl amacımız birbirimizi daha iyi ve daha yakından tanımaktır ve ‘her temas iz bırakır’ düsturuyla yola çıkarak biz bu çalışmayı başlattık. Öyle tahmin ediyorum ki bu ziyaretlerimiz velilerimizde iz bırakmıştır.  Bu ev ziyaretlerimiz bundan sonra sık sık devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Fatma Taşkesen ise, öğretmenlerin evlerine habersiz geldiklerini ve buna çok şaşırdığını belirterek, “bu ziyaret bizi çok sevindirdi ve öğretmenlerimizin bizi evlerimizde ziyaret etmeleri, onları misafir etmek bizi mutlu eder” dedi.

“EĞİTİMİN YALNIZCA OKULDA OLMADIĞINI GÖSTERDİLER”

Öğrenci velisi Zülfü Taşkesen de, “Bu uygulamadan çok memnunum. En azından eğitimin yalnızca okulda olmadığı, öğretmenlerin sürekli öğrencilerle ilgilendiği, öğrencinin de bu ilgiyi htiği güzel bir uygulama” diye konuştu.  

Yapılan ziyarettin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Güney, ziyaret ettiği öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’de, eğitim, seferberliği:,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bingöl’de eğitim seferberliği:
Yorumlar
Haber Yazılımı