Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 22:33
 
Bingöl’de engelliler meclisi kuruldu
Engelliler konfederasyonu tarafından 52 ilde kurulması planlanan engelliler meclisi, Bingöl’de kuruldu.
GÜNDEM Haberi
Bingöl’de engelliler meclisi kuruldu

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Av. Turhan İçli öncülüğünde AB delegasyonu tarafından desteklenen proje kapsamında 52 ilde engelli meclisi oluşturulması planlanıyor.

Konu ile ilgili Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanlığından yapılan açıklamada,

“Engelliler meclisi kapsamında  ilimizde  bir araya gelen engelli dernekleri temsilcileri ile yapılan ortak görüşler neticesinde Bingöl Engelliler Meclisi kurulmuştur.

Meclis toplamda 16 kişiden oluşup il meclis başkanlığına Bingöl Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Bahattin Tüz  seçilmiştir. Engelliler meclisin il temsilciliğine ise Mücahid Korkutata getirilmiştir.

Engellilerin yereldeki sorunlarını ve sıkıntılarını gidermek amacıyla kurulan engelliler meclisi, engellilerimizin temsili noktasında büyük önem arz etmektedir.

Yapılacak çalışmalar ile tüm engellileri kapsayan meclis her ilde ayrı ayrı kurulup  Ankara’da bulunan genel meclis adı altında birleşecektir. Engelliler meclisi periyodik zamanlar ile toplanıp illerde faaliyet gösteren meclis üyelerinin raporlarını değerlendirerek  çözüm noktasındaki sorunları yetkili  kurumlara ileterek çalışmalarını yönetecektir. Böylece engelsiz bir Türkiye sloganı da oluşmuş olacaktır” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’de, engelliler, meclisi, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı