Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 18:03
 
BİNGÖL’DE YAKIT NEDEN PAHALI?
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, çevre illere göre daha pahalı satıldığı belirtilen yakıt sorunu ile ilgili meclise soru önergesi verdi.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL’DE YAKIT NEDEN PAHALI?

Bingöl’de akaryakıt istasyonlarında satılan yakıtların çevre illere göre daha pahalı olduğu sık sık dile getiriliyor. HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, konu ile ilgili meclise soru önergesi vererek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından cevaplandırılmasını istedi.

Aydemir, soru önergesinde, “Bingöl çevre illere göre yakıtı en pahalı kullanan il konumunda. Bizlere iletilen şikayet ve bilgiler ışığında yaptığımız araştırmalarda, Bingöl çevre illere göre araç yakıtlarının en pahalı satıldığı il olarak dikkat çekmektedir. Özellikle toplu taşıma araçları ve ticari taksilerin bu konudaki rahatsızlıkları her geçen gün artmakta ve bir düzenleme getirilmesi konusunda beklentileri bulunmaktadır.

Bu bağlamda; Bingöl ilinin yakıt pahalılığı konusunda Bakanlığınıza ulaşmış herhangi bir bilgi ya da şikayet var mıdır? Yakıt satışlarının denetiminde oluşmuş bir zafiyet var ise, bunun giderilmesi için bir çalışma yürütecek misiniz? Bingöl ilinde ki yakıt fiyatlarının dengelenmesi için bir çalışmanız olacak mı?” diye sordu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, YAKIT, NEDEN, PAHALI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı