Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 00:07 Bu haber 791 kez okundu
 
Bingöl’den çalınan hayvanlar Diyarbakır’da bulundu
Karlıova İlçesi Sarıkuşak Köyünden çalınan 90 küçükbaş hayvanın bulunması için çalışma başlatan jandarma ekipleri, hayvanları çalan şahısları Diyarbakır’da yakaladı.
GÜNDEM Haberi
Bingöl’den çalınan hayvanlar Diyarbakır’da bulundu

Konu ile ilgili Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İli Ergani İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden C.K. isimli şahıs, 2019 yılı Ekim ayı içerisinde hayvanlarının bulunduğu Bingöl ili Karlıova İlçesi Sarıkuşak Köyünden 90 adet küçükbaş hayvanının çalındığını, hayvanlarını 20 gün önce satın almak için gelen şahısların çalmış olabileceğini beyan etmiştir. 

Devam eden çalışmalar neticesinde,  Ekim ayı içerisinde hayvan sahibinin Bingöl ilindeki ağılına gelen şahısların aracı ve sonrasında olayı gerçekleştiren A.B., G.B. ve İ.B. isimli şahıslar tespit edilmiştir. 

Şüpheli şahısların belirlenen adreslerinde 02 Kasım 2019 Cumartesi günü  yapılan operasyonda,  A.B., G.B. ve İ.B. isimli şahıslar ikamet ettikleri evde yakalanmıştır. Şahısların ağıllarında yapılan kontrolde hayvanlara rastlanılmamış, bahse konu hayvanlar A.B. isimli şahsın oğlu E.B.’nin çobanlığını yaptığı hayvanlar arasında arazide bulunmuştur. Hayvan sahibi ile yapılan kontrolde 59 adet küçükbaş hayvanın hırsızlık olayına konu olan hayvanlardan olduğu tespit edilmiştir” denildi.

59 küçükbaş hayvanın sahibine teslime dilediği belirtilen açıklamada, “teslim etme esnasında devriyenin görevini tehdit ve cebir kullanarak engellemeye çalışan E.B. hakkında “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme” suçundan,  A.B., G.B. ve İ.B. isimli şüpheliler hakkında “Hırsızlık” suçundan adli işlemlere başlanılmıştır” denildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’den, çalınan, hayvanlar, Diyarbakır’da, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı