Haber Detayı
22 Ekim 2020 - Perşembe 19:17
 
Bingöl’den finale kalan proje olmadı
Ortaokul öğrencileri araştırma projeleri bölge yarışmasında, Bingöl ve Tunceli’den hiçbir proje finale kalamadı.
GÜNDEM Haberi
Bingöl’den finale kalan proje olmadı

TÜBİTAK tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’  bölgesel proje değerlendirmeleri sonuçları açıklandı.

Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Türkçe, Tarih, Teknolojik Tasarım ve Yazılım olmak üzere 10 ana alanda ve 30 tematik alanda düzenlenen yarışmaya bu yıl 15.661 proje başvurusu alındı.

Ön değerlendirmeyi geçen ve yarışmanın bölge aşamasına davet edilen 1.200 proje eş zamanlı olarak 13-14 Ekim 2020 tarihleri arasında çevrimiçi ortamda 360 öğretim üyesi tarafından değerlendirildi ve yapılan değerlendirme neticesinde her alanda birincilik, ikincilik ve üçüncülük dereceleri belirlendi.

Değerlendirmelerde birincilik derecesi alan 180 proje yarışmanın final aşamasına geçmeye hak kazandı.

BİNGÖL’DEN FİNALE KALAN PROJE OLMADI

Malatya Bölge Yarışmasına; Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Tunceli illerinden öğrenciler katıldı.

Bölge değerlendirmesinde, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Mardin ve Şanlıurfa’dan birinci seçilen 15 proje Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Bingöl ve Tunceli ise finale hiçbir proje gönderemedi.

TÜBİTAK’tan yapılan açıklamada, yarışmanın final aşaması ile ilgili bilgilendirmelerin ilerleyen günlerde finalist öğrencilere duyurulacağı belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’den, finale, kalan, proje, olmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı